Sony: Oferta ekskluzywnych gier dla PS4 mogła być mocniejsza w tym roku

Firma tłumaczy, że nadchodzący rok będzie o wiele lepszy pod tym względem.

Dlaczego Sony skupia się tak bardzo ostatnimi miesiącami na współpracy z deweloperami third-party? Michael Ephraim, dyrektor oddziału Sony Computer Entertainment Australia, wyjaśnił to pokrótce w rozmowie z serwisem GameSpot.


Ephraim zaznacza, że w tym roku PlayStation 4 dostało sporo dobrych tytułów, które są multiplatformowe. Wymienia choćby Star Wars: Battlefront, Call of Duty: Black Ops III czy Destiny. Wiele gier dostało specjalną zawartość, którą możemy dostać jedynie wtedy, kiedy zagramy na konsoli Sony, dlatego według dyrektora SCE Australia nie ma co się martwić o sprzedaż PS4 w końcówce tego roku.

Współpracowaliśmy bardzo blisko z deweloperami third-party w tym roku dlatego, ponieważ nasz line-up first party nie był tak mocny, jakbyśmy tego chcieli – przyznał Michael Ephraim.

Ekskluzywnych tytułów rzeczywiście nie było zbyt wiele na PlayStation 4 w 2015 roku. Z wielkich produkcji można wymienić choćby Bloodborne, The Order: 1886 czy niespodziewanie dobre Until Dawn.

Przyszły rok ma być jednak o wiele bogatszy pod względem gier na wyłączność. – Nasz line-up first party na 2016 rok wygląda niesamowicie. Zobaczymy Street Fighter, Uncharted 4, No Man’s Sky, The Last Guardian, Gran Turismo. Zobaczymy je tylko na PS4. Dwie produkcje będą nowymi IP – podkreśla Michael Ephraim.

Waszym zdaniem nadchodzący rok rzeczywiście będzie o wiele lepszy dla PlayStation 4? Na jakie gry najbardziej czekacie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

34 Shares
Share34
+1
Tweet