Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Solitairica za darmo na Epic Games Store. Ciekawy rogue-like z kartami na głównym planie

Epic Games udostępniło kolejną, dobrą grę za darmo. Tym razem jest to intrygujący, karciany rogue-like, czyli Solitairica.

Piętnastodniowe rozdawnictwo gier od Epic Games trwa w najlepsze. Do tej pory otrzymaliśmy kilka naprawdę świetnych produkcji, w tym chociażby Obcy: Izolacja i Cities: Skylines, a kolejne gry są już w drodze.

Najnowszą pozycją, którą możemy odebrać za darmo, jest Solitairica od Righteous Hammer Games. Możecie ją przypisać do swojej biblioteki w tym miejscu. Spieszcie się – możecie to zrobić tylko do godziny 17:00.

To jeden z tych tytułów, które zapewne umknęły Waszej uwadze, a szkoda. Jest to rogue-like z elementami RPG, który bazuje na mechanikach… pasjansa! Nietypowe połączenie, ale brzmi całkiem intrygująco.

Najwyraźniej mieszanka gatunków podpasowała graczom, bowiem Solitairica cieszy się aż 84% pozytywnych recenzji na Steam. Gracze chwalą estetyczną oprawę, wciągający gameplay i wysoki poziom trudności. Jeśli poszukujecie stosunkowo prostej i przyjemnej produkcji, to powinniście rzucić okiem na Solitairicę.

Obrywa się za to sporemu nastawieniu na losowość, frustrujący grind i drobne problemy z detekcją myszy. Część z powyższych wad to jednak przywary gatunku i większość fanów raczej już się z nimi pogodziła.

Według przecieków, kolejną darmówką od Epic Games powinno być fenomenalne Torchlight II. Pełną listę wyciekłych gier znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się