Sleeping Dogs 2 – fani błagają o kontynuację „GTA w Hong Kongu”

Sleeping Dogs 2 powstanie?
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Sleeping Dos 2 – niespełnione marzenie fanów

Pamiętacie jeszcze Sleeping Dogs? Gra pojawiła się na rynku w 2012 roku niejako znikąd, mocno inspirując się serią Grand Theft Auto. Tytuł nie był jednak „tylko” kopią, ale naprawdę świetnym podejściem do otwartych światów w grach, z ciekawą fabułą i genialnym systemem walki. W tym wypadku to my stawaliśmy się gliniarzem, który działał pod przykrywką. Szybko okazało się, że fani zakochali się w nowej propozycji od United Front Games.

Nic dziwnego, że po kilku latach gra doczekała się ponownej edycji. W 2014 roku ukazała się wersja Definitive Edition na PC, PS4 i Xbox One. Gra po raz kolejny zebrała świetne oceny, a w sieci zaczęły pojawiać się pytania — kiedy sequel? Dziś, po 10 latach nadal nie wiemy, czy premiera Sleeping Dogs 2 będzie kiedykolwiek mieć miejsce.

Pełni nadziei są fani produkcji, a przynajmniej ich część. Ostatnio na forum Reddit pojawił się wątek dotyczący najbardziej oczekiwanych gier, które nie zostały jeszcze zapowiedziane. Poza kilkoma oczywistościami (Bloodborne na PC, a jakże), sporo osób wspomniało właśnie o drugiej odsłonie sansboksa, który tak mocno inspirował się filmami rodem z dalekiego wschodu.

Z jednej strony zaskakuje mnie to, jak wiele osób nadal pamięta o tej produkcji i marzy o sequelu. Z drugiej, nie jestem zdziwiony – gra była naprawdę świetna i dodawała powiew świeżości do gatunku, który nie jest przecież w żaden sposób rewolucyjny. To gra TPP z otwartym światem, jeżdżeniem autami i walką. No ale wyszła genialnie, to trzeba przyznać. Jaki los czeka markę?

Na ten moment brak jakichkolwiek dobrych wieści. Projekt swego czasu był opracowywany, jednak go zamknięto. Wszystko przez kalkulacje finansowe i widmo porażki. Niestety, ale na ten moment nie ma dowodów, jakoby ta gra miała kiedykolwiek powstać. Może trzeba zrobić petycję? Niektórzy fani próbują — w ten sposób walczą o wydanie Days Gone 2.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie