Six Days in Fallujah - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Kontrowersyjne Six Days in Fallujah ukaże się później. Nowy termin premiery ujawniony

Six Days in Fallujah miało ukazać się w grudniu bieżącego roku. Twórcy ogłosili teraz, że premiera zostaje przełożona na przyszły rok.

Firmy Victura i Highwire Games ogłosiły, że tytuł zadebiutuje dopiero w czwartym kwartale 2022 roku. Twórcy podwoili też liczbę deweloperów pracujących nad grą i przygotowują się na kolejne miesiące produkcji. Ich celem jest dostarczenie dobrej gry prezentującej „prawdziwe historie”.

Stało się jasne, że odtworzenie tych prawdziwych historii na wysokim poziomie będzie wymagało więcej ludzi, kapitału i czasu, niż mieliśmy. Podwojenie naszego zespołu to tylko jedna z wielu rzeczy, które robimy, aby Six Days in Fallujah wniosło nowy rodzaj taktycznej i emocjonalnej głębi do militarnych strzelanek.

– powiedział CEO Victura, Peter Tamte

W kwietniu o grze znów zrobiło się głośno przez oświadczenie organizacji CAIR. Wezwała ona Valve, PlayStation i Microsoft do zablokowania premiery Six Days in Fallujah na największych growych platformach. Tytuł miałby dehumanizować muzułmanów i gloryfikować przemoc wobec cywilów. Do tej pory jednak nie ujrzeliśmy żadnych większych skutków oświadczenia CAIR.

Gra została pierwotnie anulowana w 2009 roku przez Konami z uwagi na liczne słowa sprzeciwu ze strony weteranów prawdziwych bitew o Faludżę i rodzin zmarłych żołnierzy. Wznowienie produkcji ogłoszono w lutym bieżącego roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%