Kontrowersyjny FPS zapowiedziany w 2009 roku w końcu otrzymał datę premiery

Six Days in Fallujah dostało datę premiery po 14 latach od zapowiedzi
Newsy PC

Six Days in Fallujah ostatecznie ma się ukazać już niedługo. Gra pierwszy raz została zapowiedziana wiele lat temu i wywołała niemałe kontrowersje.

Highwire Games ostatecznie dopięło swego, o ile tylko nic nie zdarzy się przez kolejny miesiąc. Ich militarny FPS skoncentrowany wokół taktycznych potyczek miejskich pierwotnie został zapowiedziany w 2009 roku. Wtedy nad grą pracowało Atomic Games, ale z uwagi na wiele kontrowersji i spory odzew zaniepokojonych rodzin poległych żołnierzy, tytuł anulowano.

Gra przeleżała w szufladzie kolejne lata, aby w 2021 roku powrócić do życia jako nowy projekt wspomnianego już zespołu Highwire. Deweloperzy zamierzają dokończyć tę pozycję, choć wygląda ona zdecydowanie inaczej od tego, na co nastawiały nas pierwsze materiały. Oryginalnie tytuł miał oferować rozgrywkę TPP po obydwu stronach konfliktu. Teraz dostaniemy FPS-a skupionego wokół działań marines w trakcie trwającej sześć tygodni II bitwy o Faludżę. Ta przeszła do historii jako jedna z najkrwawszych miejskich potyczek oraz jako decydujący punkt w trakcie wojny w Iraku. Nic więc dziwnego, że “growe” ukazanie tych wydarzeń wywołało taki skandal. Konami, ówczesny wydawca, wycofał się ze swoich planów i temat umarł.

Highwire Games niedawno pokazało pierwszy konkretny gameplay z nowej wersji tytułu, który nastraja niebywale pozytywnie. Po długim oczekiwaniu i przesuwaniu premiery Six Days in Fallujah ma ostatecznie doczekać się debiutu na Steam już 22 czerwca 2023 roku. Mowa na razie o wersji we Wczesnym Dostępie, która będzie ciągle rozwijana. Dostaliśmy też wymagania.

Six Days in Fallujah – minimalne wymagania na PC:

  • Procesor: Intel i5 7. generacji albo AMD Ryzen 5-2600
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 970 lub AMD Radeon R9 390 / AMD 580
  • DirectX: Wersja 12
  • Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania gry:

  • Procesor: Intel i7-8700 albo AMD Ryzen 7-2700x
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia RTX 2070 / AMD RX-5700XT
  • DirectX: Wersja 12
  • Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie