Silent Hill od del Toro nie powstaje. “To, co zamierzaliśmy zrobić, było tak zachwycające”

Silent Hill - pielęgniarka
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Guillermo del Toro potwierdził, że nie pracuje nad nową odsłoną Silent Hill. Reżyser wspomniał o anulowanym projekcie sprzed lat.

Del Toro odniósł się do tego, że wspomniał o serii Silent Hill w trakcie The Game Awards 2021. Reżyser stwierdził wówczas, że ma nadzieję, że doczekamy się kolejnej odsłony. Wielu fanów odebrało to jako mrugnięcie okiem i zasugerowanie, że del Toro pracuje nad nową odsłoną serii – tak, ktoś naprawdę tak pomyślał.

Teraz reżyser sprostował swoje słowa. Chodziło mu tylko o to, aby zaczepić Konami. Przy okazji wspomniał, że anulowane Silent Hills miało być naprawdę fantastycznym projektem.

Chciałem po prostu połaskotać Konami po żebrach, bo nie rozumiem. To było tak doskonałe. To, co zamierzaliśmy zrobić było tak zachwycające.

– powiedział Guillermo del Toro w rozmowie z Happy Sad Confused

Oficjalnie Silent Hill nie otrzyma na razie kontynuacji. Przecieki z wiarygodnych źródeł wskazują jednak, że seria nie umarła i powstaje kilka gier osadzonych w tej kultowej marce – jedna ma być tworzona przez PlayStation i Hideo Kojimę. To jednak tylko nieoficjalne doniesienia, na które należy patrzeć z przymrużeniem oka.

Jeśli szukacie produkcji podobnych do Cichego Wzgórza, koniecznie miejcie na oku grę Slitterhead od Bokeh Game Studio. Odpowiadają za nią deweloperzy, którzy współtworzyli survival horrory od Konami.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie