Silent Hill 2 Remake obiektem ataku. Gracze masowo edytują stronę gry na Wikipedii

Silent Hill 2 Remake - zwiastun fabularny i gameplay w 4K | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Chociaż gra Silent Hill 2 Remake zebrała świetne oceny, to nie wszyscy gracze są zadowoleni z debiutu nowej produkcji od Bloober Team. Gra polskiego studia stała się obiektem ataku na Wikipedii, gdzie część osób usilnie próbowało zmieniać stronę gry, wpisując fałszywe, skrajnie niskie oceny wystawione przez światowe redakcje. Doszło do tego, że strona ta została zablokowana przez administratorów.

Atak na Silent Hill 2 Remake. Jaki jest problem z grą?

Polacy ze studia Bloober Team stanęli na wysokości zadania, a Silent Hill 2 Remake można uznać za sukces. Przynajmniej na podstawie ocen gry, które wystawiły jej media na całym świecie. Jeżeli czytaliście naszą recenzję, to na pewno wiecie, że powrót klasyka sprzed lat można uznać za udany. Dobre noty chwalące grę za wiele różnych aspektów nie pozostawiają złudzeń. Jest naprawdę dobrze! Okazuje się jednak, że wszystkim graczom podoba się taki stan rzeczy.

Część osób dość usilnie próbowała w ostatnim czasie edytować stronę gry na Wikipedii. W ramach edycji wpisywano fałszywe, strasznie niskie oceny w rubryce recenzji z poszczególnych serwisów. Według “złośliwych” tytuł zebrał same oceny pokroju 0,5 i 1 na 5. To oczywiście nieprawda — ale z jakiegoś powodu niektórzy próbowali stworzyć taki obraz tej udanej produkcji:

Zobacz też: The Sims 4. Tanie dodatki, promocja na DLC z rabatem do 130 zł

Pojawiła się teoria, jakoby środowiska “antiwoke” wkurzyły się na polską grę i chciałby niejako zbombardować jej recenzje, czy zmienić postrzeganie tytułu wśród graczy. Ich misja się nie powiodła, a strona na Wikipedii została zablokowana przed dalszą edycją. Inną możliwością jest złość niektórych “oryginalnych” fanów na polską grę, którzy nie zgadzają się z pozytywnym odbiorem remake’u. Ten ma rzekomo nie być wcale tak dobrą grą, jak ją malują.

A nam się podoba.

Źródło: eurogamer.net

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie