Sid Meier’s Civilization VI na nowych screenach

Rozbudowa miasta, jednostki wojskowe, zróżnicowany teren.

2K and Firaxis Games opublikowali trzy nowe screeny z Sid Meier’s Civilization VI, która zadebiutuje 21 października tego roku jedynie na PC. Możemy zerknąć na fragment mapy, obfitujący w góry oraz przełęcze, przy których trwa w najlepsze rozwijanie naszej cywilizacji. Jak na serię przystało, nie zabraknie katapult, piechurów czy dostępu do morza, które podbijemy jednostkami pływającymi.


Sid Meier’s Civilization VI jest klasyczną strategią turową i jeśli graliście w poprzednie odsłony, wiecie czego się spodziewać. Nowością w szóstce będzie możliwość budowania miasta na więcej niż jednym polu. Powiększając metropolie dowolnie wybierzemy, w którym kierunku mają się rozrastać.

Nadchodząca część rezygnuje ponadto z ograniczenia polegającego na tym, że na jednym polu mogliśmy umieścić tylko jedną jednostkę bojową. Ponadto maszyny oblężnicze czy katapulty będziemy mogli dodawać do grupy innych jednostek, np. rycerzy. Ciekawie zapowiada się również możliwość tworzenia z jednostek takiego samego typu ogromnych oddziałów.

Czekacie na Sid Meier’s Civilization VI?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet