GTA 5 i Civilization 6 za darmo a liczba graczy i przychody

GTA 5 i Civilization 6 za darmo a liczba graczy i przychody
Gry za darmo Newsy PC

Rozdawane niedawno za darmo GTA 5 i Civilization 6 znacznie podniosły liczbę graczy obu produkcji. Przełożyło się to również na przychody.

Epic Games Store zaszalał w zeszłym miesiącu rozdając GTA 5 za darmo na PC. Następnie sklep wrzucił do swojej oferty Civilization 6, które również było za free do pobrania przez cały tydzień. Teraz SuperData dzieli się ciekawymi statystykami pokazującymi, jak akcja wpłynęła na liczbę graczy przy obu tytułach (dzięki DSO Gaming).

Zaraz po rozdawnictwie GTA 5, wzrost liczby graczy na PC wyniósł aż 245%. Co więcej, przychody uzyskane z pecetowej wersji wzrosły ponad dwukrotnie, ponieważ nowi gracze kupowali dodatkową zawartość. I właśnie to jest głównym powodem, dla którego wydawcy rozdają swoje gry za darmo w Epic Games Store.

W przypadku Sid Meier’s Civilization 6, liczba graczy na PC wzrosła o 477%. Przychody z wersji PC wzrosły natomiast o 52%, lecz jak podaje SuperData, zawdzięczamy to nie tylko rozdawnictwu, co promocji i wydaniu nowej zawartości, w tym przepustce sezonowej.

Jeśli ktoś się zastanawiał, po co różne firmy decydują się rozdawać swoje gry za darmo, to przywołane statystyki przynoszą ze sobą odpowiedź.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie