Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Powrót szalonego zabijaki w wielkim stylu. Serious Sam 4 na horyzoncie!

Nic nie cieszy tak, jak wieści o powrocie jednej z najśmieszniejszych serii gier, którą zdarza mi się (i chyba nie tylko mi) porównywać z Postalem. Mowa naturalnie o Serious Sam. Odsłona opatrzona numerkiem 4 właśnie została zapowiedziana.

Serious Sam 4: pierwsze info

O pierwszych plotkach mówiących o kolejnym Serious Samie pisaliśmy już przed dwoma laty. Od tamtej pory o szalonym Samie było jednak cicho, mimo iż fani spodziewali się pierwszych zapowiedzi już podczas E3 2016. Dziś jednak, studio Croteam oficjalnie ujawniło plany odnośnie Serious Sama 4. Zapowiedź odbyła się podczas konferencji Reboot Develop w Dubrovniku.

Serious Sam 4: Planet Basass zapowiedziany

Wraz z werbalną zapowiedzią, zespół Croteam upublicznił pierwszy zwiastun gry, będący krótkim odcinkiem trasy, którą na motorze przebywa Sam, jednocześnie pozbywając się bezgłowego mutanta. Jak widzimy dalej w filmiku, mutant nie jest jedynym potworem w okolicy: gdy Sam znajduje się na wzgórzu okazuje się, że najgorsze (najlepsze?) dopiero przed nim.

Serial Wiedźmin od Netflixa z udziałem Sapkowskiego?

Gdzie jest Serious Sam?

Przez ostatnich siedem lat, na świat wyszło aż sześć nowych projektów od Croteam, jednak fani nie przestawali pytać Gdzie jest Serious Sam? – mówił współzałożyciel Croteam podczas inauguracji Reboot Develop. Cóż, mogę zdradzić, że w czerwcu po konferencji E3, to pytanie nie padnie już nigdy więcej. Deweloper zdradził także, że gra dostanie odświeżony silnik Serious Engine, znany już w poprzednich odsłon gry.

Jaki będzie Serious Sam 4?

Planet Badass ma ożywić klasyczną serię, a to oznacza przygodę wypełnioną kulami i latającymi wnętrznościami. Rozgrywka ma być znów brutalna, jednak tym razem w dużo większej skali. Deweloperzy obiecują wypełnić gameplay po brzegi zabawnym kontentem tak, aby żadna misja nas nie znudziła. Jak można się domyślać, fabuła będzie osadzona w przepięknym, dziewiczym krajobrazie, który widzimy na zwiastunie. Nie przedłużając (bo wiemy, że nie możecie się doczekać) łapcie wspomniane wideo!


Serious Sam czyli, jak to z tym Samem było

Serious Sam zadebiutował w 2001 roku jako shooter od chorwackiego studia Croteam. W 8 lat później gra została odświeżona i wydana jako Serious Sam HD: The First Encounter. Gry z Samem w roli głównej to zwariowane strzelaniny pełne humoru (zwłaszcza czarnego), które nigdy nie bały się dostarczać graczom brutalnych scen i podobnego języka. Mamy nadzieję, że i tym razem studio stanie na wysokości zadania. Czekamy więc na E3 2018, na którym z pewnością dowiemy się szczegółów, a być może poznamy także datę premiery. Gra dostała już swoją stronę na Steamie, więc warto dodać ją do listy życzeń, by obserwować jak przebiega produkcja. Łapcie także Facebook i Twitter dewelopera. Będziecie grać? Powrót do korzeni zapowiada się wybornie!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%