Serial The Last of Us od HBO na pierwszym zwiastunie. Na taką adaptację czekaliśmy?

Serial The Last of Us od HBO na pierwszym zwiastunie. Jest moc!
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Gry wideo i filmy na ich podstawie to temat dość ciężki. HBO nie chce jednak powtarzać błędów innych i serial The Last of Us wygląda na dzieło, które zadowoli fanów gier.

Niedawno serca fanów The Last of Us rozgrzały się na nowo i to wcale nie za sprawą wydania remake’u, czyli Part I. HBO w swoim zestawieniu nowości zawarło krótkie sceny z serialu na podstawie pierwszej części cyklu od Naughty Dog. To jednak dosłownie wyłącznie „rzut oka”, a o trailerze ani widu, ani słychu. Jedynie pracownicy HBO wypowiadali się o nim w samych superlatywach.

Szumnie zapowiadany teaser wleciał w końcu na YouTube z okazji The Last of Us Day. Serial The Last of Us od HBO prezentuje się na nim… wyjątkowo dobrze. Jasne, w paru miejscach być może wygląda jak klasyczne „telewizyjne science-fiction lub post-apo” (chodzi mi głównie o pracę kamery), ale nigdy nie spodziewałbym, że finalnie Pedro Pascal może tak dobrze prezentować się w roli Joela. No, ale nie ma co przedłużać – oto zwiastun!

I jak wrażenia? Mamy nawet krótki wgląd w design „klikacza”, czyli swoistą ikonę gier. Całość prezentuje się naprawdę fajnie, a lokacje wyglądają niezwykle klimatycznie. Fani z pewnością odnajdą tutaj sporo znajomych scen i nawiązań, choć twórcy już wcześniej potwierdzili, że serial odejdzie nieco od fabuły gry. Mowa o adaptacji pierwszej części.

Na koniec nowego zwiastuna dostaliśmy także datę premiery, ale jest ona dość… ogólna. Debiutu należy spodziewać się w 2023 roku. Obstawiałbym raczej drugą połowę, ale nie mam pojęcia, jakie w istocie plany wydawnicze ma HBO. Warto dodać, że swój udział w serialu ma także Neil Druckmann, który powołał do życia chwytającą za serce historię w grach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie