Serial The Last of Us od HBO na pierwszym zwiastunie. Na taką adaptację czekaliśmy?

Serial The Last of Us - 2. sezon w 2025 roku, pierwszy teaser
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Gry wideo i filmy na ich podstawie to temat dość ciężki. HBO nie chce jednak powtarzać błędów innych i serial The Last of Us wygląda na dzieło, które zadowoli fanów gier.

Niedawno serca fanów The Last of Us rozgrzały się na nowo i to wcale nie za sprawą wydania remake’u, czyli Part I. HBO w swoim zestawieniu nowości zawarło krótkie sceny z serialu na podstawie pierwszej części cyklu od Naughty Dog. To jednak dosłownie wyłącznie „rzut oka”, a o trailerze ani widu, ani słychu. Jedynie pracownicy HBO wypowiadali się o nim w samych superlatywach.

Szumnie zapowiadany teaser wleciał w końcu na YouTube z okazji The Last of Us Day. Serial The Last of Us od HBO prezentuje się na nim… wyjątkowo dobrze. Jasne, w paru miejscach być może wygląda jak klasyczne „telewizyjne science-fiction lub post-apo” (chodzi mi głównie o pracę kamery), ale nigdy nie spodziewałbym, że finalnie Pedro Pascal może tak dobrze prezentować się w roli Joela. No, ale nie ma co przedłużać – oto zwiastun!

I jak wrażenia? Mamy nawet krótki wgląd w design „klikacza”, czyli swoistą ikonę gier. Całość prezentuje się naprawdę fajnie, a lokacje wyglądają niezwykle klimatycznie. Fani z pewnością odnajdą tutaj sporo znajomych scen i nawiązań, choć twórcy już wcześniej potwierdzili, że serial odejdzie nieco od fabuły gry. Mowa o adaptacji pierwszej części.

Na koniec nowego zwiastuna dostaliśmy także datę premiery, ale jest ona dość… ogólna. Debiutu należy spodziewać się w 2023 roku. Obstawiałbym raczej drugą połowę, ale nie mam pojęcia, jakie w istocie plany wydawnicze ma HBO. Warto dodać, że swój udział w serialu ma także Neil Druckmann, który powołał do życia chwytającą za serce historię w grach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie