God of War oficjalnie dostanie serial. Która platforma za niego odpowiada?

God of War - fan dokonał wyjątkowego odkrycia na wyprzedaży garażowej
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Oficjalnie ma powstać serial God of War oparty na legendarnej serii gier wideo. Amazon Prime Video dobiło targu i już zaprzęgnęło pierwsze osoby do pracy.

God of War zna i kojarzy chyba każdy gracz, wszak ostatnia część – Ragnarok – okazała się wielkim i przełomowym hitem dla całego PlayStation. Nic dziwnego, że Sony chce trzepać na tym IP więcej kasy, dostarczając widzom aktorski serial osadzony w tym świecie. Wedle opisu Amazona, będzie to przeniesienie 1:1 fabuły z części z 2018 roku.

Serial God of War – o czym opowie?

Jak podaje Variety, Amazon i Sony dobiło targu i nowy serial faktycznie powstaje dla Prime Video. Na razie nie znamy szczegółów ani nazwisk w obsadzie, ale można spodziewać się, że z czasem pojawi się coraz więcej informacji. Rafe Judkins, znany m.in. z „Koła Czasu” pełni funkcję showrunnera. Mark Fergus i Hawk Ostby (Iron Man, Ludzkie Dzieci) napiszą odcinki do nowej serii. Co ciekawe, w produkcję zaangażowano także Cory’ego Barloga z Santa Monica Studio, jednego z ojców tej marki i reżysera części z 2018.

To właśnie na tej grze ma zostać oparta fabuła serialu. Spodziewałem się raczej takiej historii początków Kratosa i jego zatargu z bogami, ale Amazon chce pójść ścieżką wytyczoną przez nowe części. Dlatego też spotkamy starszego Kratosa, który porzucił topór (ostrza?) wojenny i osiedlił się z żoną i synem w mroźnym Midgardzie. Jego żona nagle umiera, więc wraz z synem wyruszają, aby spełnić jej ostatnie życzenie. Tak, skądś to znamy, ale może to i dobrze.

Ostatnio Amazon padł ofiarą wielkich kontrowersji, m.in. za sprawą serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Platforma została oskarżona o porzucenie dziedzictwa Tolkiena. Być może jednak GoW będzie bliższe takiemu The Last of Us? Warto dodać, że na zlecenie platformy powstaje także aktorski serial Fallout.

No to… kto w roli Kratosa?!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie