Absolutnie fantastyczny zwiastun serialu The Last of Us od HBO

Serial The Last of Us najlepiej ocenianym serialem na IMDb
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

HBO udostępniło właśnie najnowszy zwiastun swojego potencjalnego hitu. Serial The Last of Us wygląda przepięknie i może okazać się prawdziwą perełką dla fanów gry.

We wrześniu na świat wyszedł pierwszy oficjalny zwiastun serialu The Last of Us opracowywanego przez HBO we współpracy z twórcami oryginalnej gry. Społeczność była chyba pod wrażeniem, bo materiał przyjęto niezwykle entuzjastycznie. Od razu zaczęły pojawiać się teorie, iż będzie to najbardziej wierna adaptacja gry w historii. Czy rzeczywiście? Tego nie wiemy, ale jesteśmy o krok bliżej wyrokowania.

Serial The Last of Us dostał kolejny zwiastun

HBO niedawno wypuściło kolejny zwiastun serialu, tym razem nieco bardziej konkretny i pokazujący więcej. Widzimy na nim niemal wszystkie główne postacie, w tym, rzecz jasna, Ellie i Joela. Grani przez Pedro Pascala i Bellę Ramsey bohaterowie wydają się sporo czerpać ze swoich „growych” odpowiedników, ale nie są raczej ich dosłowną kopią. To akurat dobrze, bo i sami aktorzy chcieli zinterpretować uwielbiane postacie po swojemu.

Do tego sporo postaci pobocznych oraz wiele sytuacji, które kojarzyć można z gier. Doprawdy, jestem zaskoczony, iż twórcy serialu tak mocno trzymali się swojego źródła. Oczywiście część rzeczy zmieniono, parę ulepszono, a inne dodano, ale i tak wygląda to nadspodziewanie dobrze. Oby tylko zmieniło się na tyle dużo, że fani marki nie będą czuli się znudzeni. Mimo iż społeczność chciałaby bardzo wiernej adaptacji gry, mam obawy, że dosłowna kopia nie byłaby aż tak wciągająca, skoro i tak wszystkie elementy znamy z pierwowzoru. Na szczęście tak nie będzie, a dowód na to znajdziecie poniżej.

Spore wrażenie robią też klikacze, w tym ich „bossowe” odpowiedniki. Może nie wygląda na to, że całość nas przerazi, ale liczę na sporą dawkę emocji. Serial ma ukazać się na platformie HBO Max 16 stycznia 2023 roku. Z udostępnionych wcześniej informacji wynika, że odcinki na platformie będą pojawiać się co tydzień. Całość zajmie 9 epizodów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie