Bez konta Microsoft nie zagracie. Sea of Thieves na PS5 wymaga konta Xbox

Sea of Thieves na PS5 wymaga konta Xbox | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Xbox Series

Nawet wersja Sea of Thieves na PS5 wymaga od graczy posiadania konta Xbox. Plus jest taki, że przynajmniej będziecie mogli liczyć na cross-save’y.

Niedawno Xbox oficjalnie potwierdził pierwszy zestaw gier od swoich wewnętrznych deweloperów, które trafią na konsole konkurencji. Sea of Thieves zapowiedziano już na PS5, więc fani “niebieskich” mogą szykować się na nową piracką przygodę. O ile tylko założą konto Xbox.

Sea of Thieves na PS5 wymaga konta Xbox

Niedawny już tytuł ekskluzywny dla Xbox także w wersji na PlayStation 5 wymaga od graczy posiadania konta Microsoftu. I nie są to żadne przecieki, a oficjalne informacje widniejące w PS Store. Jeżeli udacie się na kartę gry, zobaczycie tam informację dotyczącą tego, że wymagany jest profil w usłudze giganta z Redmond. Jednoznacznie więc potwierdza to, że bez profilu u konkurencji, gracze na PS5 nie zagrają.

Do gry wymagana jest rejestracja konta Microsoft, akceptacja Umowy o świadczenie usług Microsoft i Oświadczenia o ochronie prywatności.

– czytamy w PS Store

Plus jest jednak taki, że gracze cieszący się Sea of Thieves na kilku różnych platformach, nie będą musieli zakładać nowego profilu i zaczynać od początku. Wspierana ma być funkcja cross-save, czyli płynnie przenoszone postępy rozgrywki. To zawsze jakiś plus, szczególnie dla tych, którzy już grali w ten tytuł, a teraz zechcą do niego wrócić na PS5.

Na ten moment nie wiemy, czy inne tytuły od studiów Microsoftu na PS5 także będą miały podobny wymóg.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie