Xbox traci swój exclusive! Scorn na PS5 właśnie trafił na rynek

Scorn na PS5
Newsy PS5

Microsoft, a w zasadzie konsole tego giganta straciły właśnie tytuł ekskluzywny. Po roku od oficjalnej i pierwotnej premiery gracze mogą już kupić Scorn na PS5. To jeden z najciekawszych horrorów ostatnich lat.

Scorn to gra, która od premiery była dostępna w abonamencie Game Pass. Mogli cieszyć się nią posiadacze konsol Xbox i PC. Po roku od pierwotnej premiery gra została wydana na nowo, choć mowa raczej o porcie na konsole Sony. Tak czy inaczej, posiadacze PlayStation 5 mogą wreszcie sprawdzić, o co chodzi w tej nietypowej grze. Czy Scorn na PS5 jest wart zachodu?

Choć wielu może poczuć niechęć do tak specyficznego tytułu, zaufajcie nam — to jeden z najciekawszych horrorów ostatnich lat. Nie bez powodu w okolicach premiery tyle mówiło się o artyzmie produkcji. W Scorn robotę robi wszystko, od grafiki, przez stylistykę i na oprawie dźwiękowej kończąc.

Prawdopodobnie nie mieliście jeszcze okazji zagrać w tak niepokojący tytuł. Scorn łączy w sobie wiele elementów, jak bogata stylistyka świata gry, niepokój, zgniliznę i wiele innych. Bezsprzecznie jest to jeden z wyjątkowych tytułów ostatnich lat. Co ciekawe, na PlayStation 5 odpalimy go w 4K i 60 klatkach na sekundę. Z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu, podczas gdy inni go pokochają. To jednak wciąż ciekawa gra.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie