Scorn to horror, w który trzeba zagrać. Ja już ostrzę pada!

Scorn na plugawym, 8-minutowym gameplayu. Jest klimat
Newsy PC PS5 Xbox Series S

Mało jest gier, które w dzisiejszych czasach potrafią zaskoczyć już od pierwszego trailera. Tym bardziej Scorn należą się brawa.

Przyznam, że nie jestem wielbicielem zbyt mocnego straszenia w grach. Jeszcze jako dzieciak grałem co prawda w pierwsze trzy części Resident Evil oraz Silent Hilla, ale im byłem starszy, tym bardziej tego rodzaju produkcje przestały mnie kręcić. Może dlatego, że przyszły stresy dnia codziennego, a od gier zacząłem oczekiwać przede wszystkim rozrywki?

Kup Scorn za 95 zł w Instant Gaming!

Inaczej jest z grą Scorn, która właśnie debiutuje na PC oraz Xbox Series S i X. Jej potworna i przerażająca stylistka ma w sobie coś pociągającego. Od pierwszego trailera produkcja jest „jakaś”, nie do pomylenia z innymi grami. Wszechogarniający mrok, brzydota ale i zarazem piękno lokacji prezentuje się naprawdę dobrze. Potwory wyskakujące z różnych części lokacji są równie ohydne, co powoduje, że całość jest mocno spójna stylistycznie. Ten nierealny świat, jawi się jako koszmar, którego nikt z nas nie chciałby przeżyć, no właśnie…, chyba że w grze.

Ale nie tylko stylistka jest mocnym punktem gry. Twórcy zapewniają, że na graczy czekają liczne zagadki, a od ich rozwiązanie będzie zależeć dalszy przebieg rozgrywki. Brzmi dobrze? Dla mnie bomba. Jeśli element losowości i wpływu naszych decyzji będzie mocno widoczny, kupuję to nomen omen w ciemno.

Zobacz mroczny zwiastun Scorn:

Skąd w ogóle się wziął pomysł na tę produkcję? Zrodził się w głowie małego i niezależnego studia Ebb Software z Belgradu. Najpierw zaczęło się od kampanii na Kickstarterze, ale bez powodzenia. Jednak w projekt zdecydowali się zainwestować ludzie spoza platformy i tak dzięki temu ukończono grę. I bardzo dobrze!

Co więcej Ebb Software postawiło na stylistykę inspirowaną szwajcarskim malarzem H.R. Gigerem. Nie będę ukrywał, że kompletnie nie znam jego twórczości, ale patrząc na to, co przedstawia Scorn, to muszę przyznać, że jest to artysta oryginalny. Ponadto widać też w grze nawiązania do obrazów Zdzisława Beksińskiego. Pamiętam chociażby na przykładzie The Medium, że ta inspiracja wyszła grze na dobre. Jestem niemal pewien, że tak samo będzie ze Scorn.

Kup Scorn za 95 zł w Instant Gaming!

Ja więc już teraz zachęcam do zakupu, tym bardziej że Scorn jest dostępne w naprawdę dobrej cenie 95 zł na platformie Instant Gaming. Nie myślcie sobie jednak, że niższa o połowę kwota w porównaniu do gier AAA powoduje, że dostaniecie grę dwa razy gorszą. Sądzę że wystraszy niejedną osobę przynajmniej 5 razy bardziej niż inne droższe produkcje. Wchodzicie w ten świat razem ze mną? Ja daję Scorn szansę!

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Instant Gaming

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie