Ruszyła kampania The Bard’s Tale IV na Kickstarterze

Ktoś z Was jest chętny na wsparcie zbiórki? Przypominamy o interesujących bonusach dla wszystkich, którzy dorzucą trochę grosza twórcom.

Dziś po południu rozpoczęła się zbiórka Kickstarter na The Bard’s Tale IV, czyli najnowszy projekt Briana Fargo i studia inXile Entertainment. Kampania ma na celu zebranie 50% kwoty potrzebnej do wyprodukowania gry, resztę sfinansują twórcy. Po wielkim sukcesie crowdfundingowych kampanii gier Wasteland 2 i Torment: Tides of Numenara, deweloperzy spodziewają się równie dużego odzewu i jeszcze bliższej współpracy z fanami.

Zespół Briana Fargo chce na Kickstarterze zebrać 1,25 miliona dolarów. Zgodnie z wypracowanym modelem, przynajmniej połowa środków będzie pochodziła od samych twórców.


The Bard’s Tale IV będzie nawiązywał do debiutanckiej produkcji inXile, Opowieści Barda, która z humorem i podchmieloną pieśnią na ustach podbiła w 2005 roku serca polskich graczy. Nowa produkcja to przede wszystkim powrót do korzeni tej historycznej serii, a zarazem korzeni gatunku komputerowych RPG. The Bard’s Tale 4 będzie klasycznym dungeon crawlerem i przeniesie graczy do bogatego świata podziemi i niekończących się labiryntów pełnych zagadek, bogactw i śmiertelnych niebezpieczeństw.

Rozpoczynającą się zbiórkę Kickstarter, studio inXile wykorzystało także do podziękowania swoim największym fanom. Wszyscy ci, którzy zdecydują się wesprzeć zbiórkę na rzecz The Bard’s Tale IV w ciągu pierwszych 24 godzin (środa, 3. czerwca, godzina 15:00 czasu polskiego) kwotą co najmniej 20 dolarów otrzyma prezent do wyboru. Będzie to darmowa kopia Wasteland 2 (Steam/GOG.com), Wiedźmina lub Wiedźmina 2 (GOG.com).

Źródło: Informacja prasowa producenta

 

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet