Zebrali ponad 1 mln dolarów od graczy na Kickstarterze, ale produkcja póki co nie powstanie

Nie o taki Kickstarter walczyliśmy. Okazuje się, że prace nad głośnym remakiem zostały przerwane.

Twórcy nowej wersji znanej gry System Shock poinformowali oficjalnie, że przerywają prace nad grą. Produkcja miała powstać dzięki zbiórce fanów na Kickstarterze. W tym celu udało się zebrać ponad 1.3 mln dolarów, ale jak się okazuje, gra nie powstanie. Nie wiadomo, kiedy twórcy wrócą do projektu, choć obiecują że to zrobią.

To moja odpowiedzialność, pozwoliłem, aby projekt wymknął się spod kontroli. Moim jedynym założeniem było stworzenie doskonałej gry, ale zdałem sobie sprawę, że obraliśmy nieodpowiednią drogę i odwróciliśmy się od ludzi, którzy wsparli nas na Kickstarterze. Po zakończeniu zbiórki koncepcja zmieniła się z remastera na całkowity reboot. Postanowiliśmy użyć silnika Unreal, zamiast Unity. Mieliśmy coraz więcej pomysłów – wielkość projektu rosła, a z nim budżet – tłumaczy w oficjalnym oświadczeniu szef studia Nightdive, czyli Stephen Kick.

9 premier na nowy tydzień. To będzie największa porażka wielkiej serii?

Po raz kolejny niestety okazuje się, że projekt na Kickstarterze nie wypala. To zapewne nie wpływa pozytywnie na samą platformę. Mamy jednak nadzieję, że skoro twórcy obiecali wrócić do projektu, to zrobią to czym prędzej.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.