Rockstar się przyznał! Grafika w GTA V została pogorszona

Deweloper zdaje sobie sprawę z problemu.

Już wczoraj mogliśmy zobaczyć niepokojący filmik, który potwierdzał gorszą grafikę w GTA V na konsolach PS4 i Xbox One. Materiał jeszcze raz przypominamy na końcu newsa.


Wyjaśniamy, że chodzi o różnice graficzne pomiędzy GTA V w wersji 1.00 oraz 1.08. Gracze zaczęli ostatnio donosić, że po zainstalowaniu patcha 1.08 niektóre elementy otoczenia zostały uproszczone. Raportowano również problem z brakiem poważnych uszkodzeń na karoserii samochodów.

Wczoraj pojawił się najnowszy patch 1.09/1.23 do GTA V (szczegóły tutaj), który ma poradzić sobie z autami, które nie chciały się gnieść i rozlatywać jak należy. Jednak czy najnowsza łatka przywraca lepszą grafikę w grze? Nic o tym nie wspomniano, wymieniając listę poprawek. Chyba, że ujęto tę kwestię w ogólnym: Poprawiono inne ostatnio pojawiające się błędy.

Niemniej jednak Rockstar przyznał się do tego, że ma świadomość występowania problemu. Niemal równo z wypuszczeniem najnowszej łatki na oficjalnej stronie dewelopera pojawił się taki oto komunikat: Wiemy, że po zainstalowaniu patcha 1.08 wystąpiły w GTA V pewne graficzne problemy na Xbox One i PS4. Aktualnie badamy sprawę, jak wszystko naprawić.

Dajcie znać, czy patch 1.09 coś zmienił w tej kwestii. Co ciekawe, w przypadku edycji tytułu na PlayStation 3 oraz X360 grafika nie została pogorszona. Problem dotyczy jedynie konsol nowej generacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

153 Shares
Share153
+1
Tweet