Rockstar odpowiada, dlaczego daje bany za tego moda do GTA V

Na początku tygodnia pisaliśmy o banach, które otrzymują osoby powiązane z modyfikacją FiveM. Producent GTA V zabrał głos w tej sprawie.

Mod FiveM – pisząc w skrócie – pozwala zagrać w sieciowy tryb do GTA V na dedykowanych serwerach, gdzie do woli możemy korzystać z przeróżnych modyfikacji. Jak wiadomo, za używanie modów w GTA Online na serwerach firmy Rockstar grozi ban, dlatego kilku programistów-moderów stworzyło właśnie taką alternatywę.

Deweloper odpowiedział na FiveM banami, które dostali nie tylko twórcy tego programiku, lecz również osoby, które nie odpowiadają za jego powstanie. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj. Teraz Rockstar odpowiada, dlaczego postanowił ukarać graczy powiązanych ze wspomnianą modyfikacją.


– Projekt FiveM jest nieautoryzowaną, alternatywną usługą multiplayer, która zawiera kod, mogący ułatwiać piractwo. Polityka, dotycząca takich naruszeń korzystania z naszych usług, jest czysta, więc konta Social Club należące do osób zamieszanych w proceder zostały zawieszone – pisze Rockstar w oświadczeniu dla serwisu PC Gamer.

Deweloper nie wyjaśnił, czy bany są permanentne, czy to jedynie kara czasowa. Zastanawiać może również fakt, że zbanowano nie tylko twórców FiveM, lecz nawet moderatora forum programiku. Dodatkowo ban nie dotyczy jedynie GTA Online, lecz również innych gier odpalanych przez Social Club, które zostały kupione legalnie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

58 Shares
Share58
+1
Tweet