Rockstar banuje za jakiekolwiek powiązania z tym modem do GTA V

Deweloper wyciąga ciężkie działa przeciwko moderom. Po raz kolejny.

Jak wiemy nie od dzisiaj, żeby nie dostać bana od Rockstar, lepiej nie próbować zabawy z modami w GTA Online. Jakiś czas temu znaleziono jednak rozwiązanie, by nawet w sieciowym trybie GTA V bez przeszkód korzystać z modyfikacji. Pozwalał na to… mod FiveM, który wprowadzał nas na dedykowane serwery, gdzie wszyscy bez przeszkód testowali nawet najbardziej zwariowane modyfikacje.


Wydawało się, że to rozwiązanie idealne, aż do teraz. Rockstar zareagował bowiem na modyfikację FiveM, banując twórców, którzy za niego odpowiadają. Oprócz tego bana otrzymały jednak trzy osoby powiązane z modem, choć prawdę mówiąc nie one odpowiadają za powstanie tego programiku. Jeden z takich graczy (pełniący funkcje moderatora przy forum FiveM) opisał swoją historię na forum Reddit. Co ciekawe, nie może teraz grać nie tylko w GTA Online, lecz we wszystkie tytuły odpalane przez Social Club.

Waszym zdaniem to sprawiedliwe, by za jakiekolwiek powiązania z modem FiveM Rockstar zabraniał nawet pobawienia się w Max Payne 3?

Zbanowany gracz zaznacza równocześnie, że osoby, które jedynie korzystają z dedykowanych serwerów FiveM, nie dostają banów. Rockstar zatem atakuje źródło, nie ruszając zwykłych użytkowników modyfikacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

139 Shares
Share139
+1
Tweet