Rockstar miał wstrzymać Bully 2 po 18 miesiącach tworzenia

Rockstar miał wstrzymać Bully 2 po 18 miesiącach tworzenia
Newsy PC PS4 XOne

Co jakiś czas w sieci lądują plotki dotyczące Bully 2 od Rockstar. Teraz jeden z serwisów, powołując się na dwa zaufane źródła, twierdzi, że gra rzeczywiście powstawała, lecz prace nad nią zostały wstrzymane.

Gracze od lat proszą Rockstar o kontynuację gry Bully z 2006 roku, lecz póki co, deweloper słowem nie pisnął o ewentualnej kontynuacji. Według najnowszych niepotwierdzonych informacji Bully 2 znajdowało się w produkcji, lecz prace przerwano.

Bully 2 (był) w produkcji

Serwis VGC sugeruje, że Bully 2 rzeczywiście był opracowywany w Rockstar kilka lat temu, ale ostatecznie produkcja została porzucona.

Według anonimowych źródeł, na które powołuje się VGC, szef Rockstar Dan Houser wraz z innymi pracownikami firmy napisali szkic scenariusza do Bully 2. Miało to ponoć miejsce w 2008 roku, a w szkicu wyszczególniono kilka pierwszych scen kontynuacji oraz w zarysie przedstawiono całą fabułę.

Głównym bohaterem Bully 2 ponownie miał być Jimmy, a podczas gry mieliśmy zobaczyć również kilka innych postaci znanych z jedynki. Historia rozpoczynała się w domu ojczyma Jimmy’ego, latem po zakończeniu roku szkolnego. Ponoć studio Rockstar nie było do końca zdecydowane, co bohater będzie robił po wakacjach, ale jako opcją pojawił się scenariusz, w którym Jimmy wraca do szkoły.

Wspomniany serwis podaje, że w latach 2010–2013 studio Rockstar w Nowej Anglii rzekomo spędziło około półtora roku pracując nad grą, która powstawała na silniku RAGE od Rockstar. Deweloperzy w tym czasie nie poczynili wielkich postępów, a ich praca zaowocowała bardzo małym wycinkiem gry, który jednak był grywalny i zawierał elementy otwartego świata.

To istniało, było grywalne, szkoda, że ​​nigdy nie ujrzało światła dziennego – mówi informator redaktorowi serwisu VGC.

Następnie prace przerwano, by programiści zajęli się innymi projektami, które w tamtym czasie rozwijał Rockstar.

Bully 2 wstrzymany, ale może powrócić

Wstrzymanie prac nad grą nie oznacza, że projekt został definitywnie porzucony i kto wie – może Rockstar w końcu powróci do Bully 2 lub już to zrobił. Według innych niepotwierdzonych informacji z początku października, gra powstaje i to w dwóch wersjach. Pierwsza będzie przeznaczona na konsole obecnej generacji (PlayStation 4 i Xbox One), a druga na next-geny (PS5 i Xbox Scarlett) oraz komputery PC.

Edycja gry na mocniejsze platformy ma wyświetlać grafikę z dobrodziejstwami ray tracingu i jak twierdzi informator, będzie to swoisty test technologii przed wypuszczeniem na rynek GTA 6.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie