Robinson: The Journey na PlayStation VR nie tak piękne, jak rok temu. Porównanie grafiki

Robinson: The Journey na PlayStation VR nie tak piękne, jak rok temu. Porównanie grafiki
Filmiki z gier Newsy PS4

Za to rozgrywka jest bardzo satysfakcjonująca.

Robinson: The Journey powstaje wyłącznie na konsolę Sony i zasili bibliotekę gier na PlayStation VR jeszcze w tym roku. Za tytuł odpowiada studio Crytek, które przyzwyczaiło nas do bardzo wysokiego poziomu graficznego swoich produkcji.

Jak będzie z Robinson: The Journey? Nasz zaprzyjaźniony YouTube’r posługujący się nickiem Cycu1 miał możliwość ogrania kilka dni temu wersji demonstracyjnej tytułu i niestety – jak twierdzi – pod względem wizualnym gra nie wygląda jak od Cryteka.

– Podłoże to miejscami paskudnie rozciągnięta tekstura, brak animacji liści poruszanych wiatrem na drzewach w tle, no i ta „dżungla” w tle to miejscami jakby płaska tekstura. Słabo to wygląda w realu – podkreśla Cycu1.

YouTuber zaznacza jednak, że choć spodziewał się lepszej jakości pod względem wizualnym, sama rozgrywka dostarcza sporo satysfakcji, a to przecież jest w grach najważniejsze.

Cycu1 nie mógł niestety nagrać własnego materiału z demo Robinson: The Journey, jednak postarał się skomponować orientacyjne porównanie grafiki na podstawie materiałów dostępnych w sieci. Choć ich jakość jest mocno średnia, możemy mniej więcej zobaczyć, jak tytuł zmienił się przez ostatni rok.

Robinson: The Journey na PlayStation VR – twórcy prezentują tytuł i opowiadają o inspiracjach

Crytek udostępnił pierwszy dziennik deweloperów przygodowej gry Sci-Fi Robinson: The Journey. Twórcy tego tytułu, zapowiedzianego na PlayStation VR, spotkali się w Muzeum Historii Naturalnej Senckenberg we Frankfurcie i dyskutowali na temat VR, inspiracji, z których czerpie gra oraz oczywiście dinozaurów. Robinson został zbudowany od podstaw dla VR, a możliwości, które oferuje to medium, były kluczowe w wyborze drogi rozwoju tego interesującego tytułu.

Robinson: The Journey – tak rozpoczyna się wielka przygoda w VR

Studio Crytek przygotowało już wcześniej – z okazji E3 2016 – trailer przedstawiający swoją produkcję. Film zawiera kilka scen z perspektywy gracza, od których zaczynają się wydarzenia w Robinson: The Journey.Główny bohater trafia na tajemniczą planetę pozasłoneczną po awaryjnym lądowaniu statku kosmicznego.

W momencie, w którym otwierają się drzwi rozbitego statku, oczom graczy ukazuje się urzekający, nowy świat – na niebie widać deszcz meteorytów, po planecie spacerują dinozaury, a nieodkryty dotychczas krajobraz rozciąga się tak daleko, jak sięga wzrok. Rozpoczyna się przygoda. Kiedy ją przeżyjemy? Jeszcze w tym roku, wyłącznie na PlayStation 4.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie