Rime nie tylko na PS4. Tytuł zadebiutuje również na PC, Xbox One i Switch

Premiera w maju.

Rime to pięknie wyglądająca przygodowa gra akcji, która w 2013 roku została zapowiedziana jako ekskluzywna produkcja na konsolę PlayStation 4. Burzliwe losy tytułu przypominamy poniżej, skupiając się teraz na najnowszych wieściach.

Twórcy tytułu ogłosili na łamach serwisu IGN, że Rime zadebiutuje w maju 2017 roku na wspomnianym już PS4 i dodatkowo zaszczyci trzy inne platformy: PC, Xbox One oraz nadchodzące Nintendo Switch.


Jesteście chętni na taką zabawę, przypominającą nieco mechanika rozgrywki The Legend of Zelda czy wydane niedawno na PS4 The Last Guardian?

RiME wciąż powstaje. Jest nowy wydawca tej uroczej gry przygodowej

Studio Tequila Works zakończyło współpracę z Sony, lecz RiME nie zostało pogrzebane. Deweloper znalazł bowiem nowych partnerów, którzy zajmą się wydaniem tytułu – chodzi o firmy Grey Box i Six Foot.

Już od chwili ujawnienia pierwszych fragmentów gry RiME, zafascynowała ona cały nasz zespół – powiedział Christian Svensson, COO firmy Six Foot. – Tequila Works włożyło ogromną ilość pasji i kreatywności w stworzenie pięknego i głęboko osobistego uniwersum. Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się nim z graczami już w przyszłym roku.

RiME jest jednoosobową grą logiczno – przygodową o młodym chłopcu, który po ulewnym deszczu rozbił się na brzegu tajemniczej wyspy. Gracze muszą użyć całych swoich sił, aby rozwiązać łamigłówki i odkryć sekrety nowego świata, naszpikowanego nieznanymi obszarami, dzikimi zwierzętami i niszczejącymi ruinami zapomnianych cywilizacji. Z subtelną narracją, kreskówkową grafiką oraz wciągającą ścieżką dźwiękową, RiME zabierze ich w podróż pełną radości odkrywania.

Zawsze chcieliśmy, żeby RiME zawładnął wyobraźnią graczy, oddając wrażenie znane z dzieciństwa, kiedy to po raz pierwszy doświadczaliśmy czarów opowieści na dobranoc – powiedział Raúl Rubio Munárriz, CEO i dyrektor kreatywny studia Tequila Works. – Jesteśmy podekscytowani tym, że nasi partnerzy – Grey Box i Six Foot – są tak samo jak my oddani wizji przełożenia tak bardzo osobistego projektu na rzeczywistość.

Dodatkowe informacje o grze RiME, zawierające fragmenty rozgrywki i platformy docelowe, zostaną udostępnione na początku 2017 roku. Grey Box, Six Foot i Tequila Works planują wydanie tytułu wraz z końcem przyszłego roku.

Przypominamy, że początkowo RiME miało zostać wydane na konsolę PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet