RiME – zamówienia przedpremierowe, motyw na PS4 i przybliżona premiera na Switch

Nowa przygoda coraz bliżej.

Zapraszamy na nowe dzienniki deweloperskie z RiME, wypełnionej logicznymi łamigłówkami gry przygodowej od Grey Box, Six Foot oraz niezależnego dewelopera – Tequila Works. Najnowszy filmik ukazuje kulisy pracy studia Tequila Works i pozwala zrozumieć, jak ekspresyjne grafiki, żywe kolory, dźwięk oraz muzyka wykorzystane w RiME wpływają na emocje gracza, tworząc świat, który choć jest baśniowy, wydaje się być dobrze znany.

Co więcej, RiME można już zamawiać przedpremierowo w wersji cyfrowej na PlayStation 4 za pośrednictwem PlayStation Store, na Xbox One poprzez Xbox Games Store, oraz na PC za pośrednictwem Steama, w cenie 29.99 USD / 34.99 EUR / 29.99 GBP. Posiadacze PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold, jak również użytkownicy Steama otrzymają 10% zniżki na przedpremierowy zakup gry. Zamówienia przedpremierowe złożone za pośrednictwem usługi PlayStation preorders otrzymają również dynamiczny motyw do gry, który będzie dostępny dla graczy z Ameryki Północnej od chwili zakupu, a dla graczy w Europie od dnia premiery.

RiME wysyła graczy w niezwykle osobistą podróż, pełną wielkich odkryć i nieoczekiwanych doświadczeń. Gracz wcieli się w postać chłopca, który po katastrofie morskiej budzi się na tajemniczej wyspie. Za pomocą światła, dźwięku, perspektywy, a nawet czasu, gracz będzie poznawał kolejne sekrety wyspy i znajdujących się na niej starożytnych budowli.

Premiera RiME na PS4, Xbox One oraz PC odbędzie się 26 maja. Gra pojawi się również na Nintendo Switch pod koniec lata.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.