RiME wciąż powstaje. Jest nowy wydawca tej uroczej gry przygodowej

Studio Tequila Works zakończyło współpracę z Sony, lecz RiME nie zostało pogrzebane.

Deweloper znalazł bowiem nowych partnerów, którzy zajmą się wydaniem tytułu – chodzi o firmy Grey Box i Six Foot.


Już od chwili ujawnienia pierwszych fragmentów gry RiME, zafascynowała ona cały nasz zespół – powiedział Christian Svensson, COO firmy Six Foot. – Tequila Works włożyło ogromną ilość pasji i kreatywności w stworzenie pięknego i głęboko osobistego uniwersum. Jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się nim z graczami już w przyszłym roku.

RiME jest jednoosobową grą logiczno – przygodową o młodym chłopcu, który po ulewnym deszczu rozbił się na brzegu tajemniczej wyspy. Gracze muszą użyć całych swoich sił, aby rozwiązać łamigłówki i odkryć sekrety nowego świata, naszpikowanego nieznanymi obszarami, dzikimi zwierzętami i niszczejącymi ruinami zapomnianych cywilizacji. Z subtelną narracją, kreskówkową grafiką oraz wciągającą ścieżką dźwiękową, RiME zabierze ich w podróż pełną radości odkrywania.

Zawsze chcieliśmy, żeby RiME zawładnął wyobraźnią graczy, oddając wrażenie znane z dzieciństwa, kiedy to po raz pierwszy doświadczaliśmy czarów opowieści na dobranoc – powiedział Raúl Rubio Munárriz, CEO i dyrektor kreatywny studia Tequila Works. – Jesteśmy podekscytowani tym, że nasi partnerzy – Grey Box i Six Foot – są tak samo jak my oddani wizji przełożenia tak bardzo osobistego projektu na rzeczywistość.

Dodatkowe informacje o grze RiME, zawierające fragmenty rozgrywki i platformy docelowe, zostaną udostępnione na początku 2017 roku. Grey Box, Six Foot i Tequila Works planują wydanie tytułu wraz z końcem przyszłego roku.

Przypominamy, że początkowo RiME miało zostać wydane na konsolę PlayStation 4, lecz w nowej sytuacji i z nowymi wydawcami bardzo możliwe, że zagramy również na innych platformach. Poniżej wrzucamy zwiastun tytułu, który zakładał jeszcze, że tytuł nie wychyli się poza inne sprzęty:

Źródło: materiał wydawcy, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet