RiME z datą premiery na PC, PS4 i Xbox One. Wersja na Switch nieco później

Wielka przygoda rozpocznie się pod koniec maja.

Grey Box, Six Foot oraz niezależny deweloper – studio Tequila Works, potwierdzili datę premiery gry RiME, która przypada na 26 maja tego roku. Tego dnia premiera będzie miała miejsce na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Gra będzie dostępna zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej, a jej sugerowana cena detaliczna to 29.99 USD / 34.99 EUR / 29.99 GBP.

​Wkrótce potem RiME pojawi się na Nintendo Switch, które dzięki opcji przemiany w konsolę przenośną pozwoli graczom cieszyć się rozgrywką w dowolnym miejscu. W tym przypadku tytuł również będzie dostępny zarówno w pudełku oraz w wersji cyfrowej, lecz zapłacimy za niego nieco więcej – sugerowana cena wynosi 39.99 USD / 44.99 EUR / 39.99 GBP.

RiME to jednoosobowa gra przygodowa, której celem jest odkrywanie wypełnionego zagadkami świata. Gracz wcieli się w postać chłopca, który po katastrofie morskiej budzi się na tajemniczej wyspie. Za pomocą światła, dźwięku, perspektywy, a nawet czasu gracz będzie poznawał kolejne sekrety wyspy.

Zainspirowane surowym, spalonym słońcem krajobrazem wybrzeży Morza Śródziemnego, RiME ukazuje nam świat wypełniony żywymi barwami oraz poruszającymi melodiami pobrzmiewającymi w tle, które wspólnie utworzą scenerię, na której rozegra się niezwykle osobista opowieść.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.