Posiadacze Nintendo Switch otrzymają kolejną świetną grę. Jest data premiery

Przygodówka z elementami logicznymi.

Grey Box i Six Foot wraz z niezależnym developerem Tequila Works ogłosili, że urokliwa gra przygodowa opierająca się na dużej ilości zagadek i łamigłówek, RiME, pojawi się na konsoli Nintendo Switch jw listopadzie tego roku – 14 listopada w Ameryce Północnej i 17 listopada na terenie Europy. Będzie dostępna w wersji cyfrowej poprzez Nintendo eShop w cenie 29,99 dolarów / 34,99 euro / 29,99 funtów.

Specjalną pudełkową edycję RiME, zawierająca pełną wersję gry oraz kod umożliwiający pobranie cyfrowej wersji nastrojowej, sugestywnej ścieżki dźwiękowej autorstwa Davida Garcii Diaza, będzie można kupić w sklepach w cenie 39,99 dolarów / 44,99 euro / 39,99 funtów.

Jako ogromni fani Nintendo bardzo doceniamy cierpliwość naszych fanów, dla których Tantalus i Tequila Works kontynuują intensywną pracę nad RiME na Nintendo Switch. Wszyscy dokładamy starań, aby wszyscy gracze otrzymali rozgrywkę wysokiej jakości, na którą zasługują – powiedział Raúl Rubio Munárriz, CEO i dyrektor kreatywny Tequila Works.

RiME to obfitująca w przygody i odkrycia podróż, która używa koloru, światła i muzyki, by bez słów przedstawić pełną emocji historię. Jako chłopiec, który po katastrofie statku znalazł się sam na tajemniczej wyspie, gracze eksplorują tętniący życiem świat, napotykając co krok dzikie zwierzęta, starożytne ruiny i przemyślane łamigłówki bazujące na świetle, dźwięku, perspektywie i czasie.

RiME jest obecnie dostępne na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz Windows PC. Przydzielono jej kategorie wiekową E10+ (Dla wszystkich od 10 lat) oraz PEGI 7. Gra jest wysoko oceniana przez recenzentów. Średnia w serwisie Metacritic to 78/100 w przypadku wersji PC, 80/100 dla wersji PS4 i 82/100 dla edycji na Xbox One.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.