Ridley Scott

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Ridley Scott o filmach z superbohaterami: „Są ku***wsko nudne”

Ridley Scott bez owijania w bawełnę wypowiedział się na temat filmów o superbohaterach. Według uznanego reżysera są one „ku***wsko nudne”.

Wspomniane słowa padły w wywiadzie dla portalu Deadline.com. Scott opowiadał w nim m.in. o swoim najnowszym filmie, Domu Gucci. Poruszył również temat nadchodzących dopiero produkcji, w tym Kitbag – filmie poświęconym postaci Napoleona Bonaparte.

Wzmianka o Kitbag poruszyła reżysera na tyle, że zdecydował się wypowiedzieć na temat kina z superbohaterami:

„Praktycznie zawsze najlepsze filmy są napędzane przez postaci i możemy wrócić do superbohaterów, jeśli chcesz, bo ich, ku**a, zmiażdżę. [Te filmy] Są ku***wsko nudne”.

Scott wskazał także, jakie problemy widzi we wspomnianych filmach:

„Myślę, że sam nakręciłem trzy świetnie napisane filmy o superbohaterach. Jednym jest Obcy: Ósmy pasażer Nostromo z Sigourney Weaver. Drugim jest pie***ony Gladiator, a trzeci to film z Harrisonem Fordem. [Chodzi o Łowcę Androidów – przyp. red.] To filmy o superbohaterach. Dlaczego więc [współczesne] kino superbohaterskie nie ma lepszych scenariuszy? Poniosło mnie, ale dajcie spokój. Jedyne, co je ratuje, to efekty specjalne, a to już się staje nudne”.

Jak już wiadomo, po zakończeniu prac nad Kitbag Ridley Scott ma zająć się kontynuacją Gladiatora. Scenariusz do filmu już zakończono, fabuła zaś ma skupiać się na postaci Lucjusza. Premierę drugiej części kultowego już dla wielu fanów obrazu zaplanowano wstępnie na 2023 r.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%