Licker wygląda jak rozgotowany kalafior na zwiastunie Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City ujęcie
Filmy i seriale

Seria zombiaczych gier Capcom od zawsze stoi potworami. Nie inaczej jest z najnowszą adaptacją marki, czyli Resident Evil: Witajcie w Raccoon City.

W sieci pojawił się nowy zwiastun widowiska. Materiał skupia się na obecnych w filmie maszkarach. Nie zabraknie zombiaków, dziwacznych mutantów i wątpliwej jakości efektów specjalnych.

O ile nieumarli i inne maszkary korzystające z efektów praktycznych wypadają naprawdę przyzwoicie, CGI wygląda, jakby pochodziło z horroru klasy C. Szczególnie paskudnie wygląda Licker, który przypomina raczej rozgotowanego w barszczu kalafiora, a nie śmiercionośnego mutanta. Szkoda, choć trzeba brać poprawkę na fakt, że Resident Evil: Witajcie w Raccoon City nie dysponuje wielkim budżetem.

Na szczęście obraz reżyserii Johannesa Robertsa nie miał i dalej nie ma być wybitnie dobrym filmem, a ukłonem w stronę fanów gier wideo z cyklu Capcom. Jako takowy zapowiada się wyśmienicie i choć nie jestem miłośnikiem tej serii, czekam na premierę z nieukrywaną ciekawością.

Film zadebiutuje 3 grudnia bieżącego roku. Wtedy też trafi on do kin. Na ten moment nie wiadomo nic na temat premiery na dostępnych w naszym kraju platformach streamingowych.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie