Resident Evil Village z otwartym światem? Mapa gry trafiła do sieci

0 komentarzy

Wygląda na to, że Resident Evil Village pozwoli graczom na sporo swobody. Po Internecie krąży mapa produkcji zdradzająca nowe informacje.

Sieć zalewają ostatnio nowe informacje o nadchodzącym Resident Evil. Gra zapowiada się wyśmienicie i każdy świeży szczegół jest na wagę złota dla graczy. Nikt nie spodziewa się po Village rewolucji, ale wygląda na to, że może ono wnieść sporo świeżości do serii.

W Internecie pojawił się skan mapy, która trafi w ręce graczy, którzy zainwestują w edycję kolekcjonerską produkcji. Sugeruje ona, że gra może zaserwować nam jakiś rodzaj otwartego lub półotwartego świata.

Źródło: Reddit

Co więcej, słynny insider Dusk Golem zdradził pod koniec zeszłego miesiąca, że gra będzie zawierać elementy otwartego świata. Golem ma na swoim koncie ujawnienie paru potwierdzonych informacji, ale też wiele wpadek, które naruszyły jego wiarygodność.

Mimo wszystko jego informacje zdają się potwierdzać fakt, że Village odda w nasze ręce większy i bardziej otwarty kawałek lokacji względem poprzednich odsłon serii. Pasowałoby to do konwencji samej gry, która zdaje się kłaść duży nacisk na eksplorację.

Na potwierdzenie powyższych przecieków musimy jeszcze poczekać. Mimo wszystko nieduży otwarty świat zdaje się być rzeczą, na którą mógłby skusić się Capcom. Resident Evil prezentował do tej pory mocno liniowe podejście do zabawy, a The Evil Within 2 pokazało, że większa swoboda sprawdza się również w typowych horrorach.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się