Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Resident Evil Village – nowe informacje. Kultyści, handlarze i historia gry

Capcom podzielił się nowymi ciekawostkami z Resident Evil Village. Poznaliśmy między innymi informacje o mieszkańcach tytułowej wioski.

Capcom podzieliło się z magazynem Famitsu nowymi informacjami o Resident Evil Village. Poznaliśmy kilka ciekawostek o fabule gry, mieszkańcach zaprezentowanej w grze lokacji i ciekawym nawiązaniu do Resident Evil 4.

Poniższe wiadomości mogą zawierać malutkie spojlery. Miejcie to na uwadze.

Po pierwsze, główny bohater gry – Ethan – pojawi się w wiosce za pośrednictwem Chrisa Redfield. Ma być nieprzytomny przez całą podróż do lokacji, więc możemy przypuszczać, że został tam zabrany podstępem lub siłą.

Sami mieszkańcy wioski przypominają kultystów. Mają modlić się do tajemniczych bóstw, które służą lokalsom za swoistych obrońców. Famitsu jest w posiadaniu zrzutu ekranu, na którym kilka postaci stoi w kółku i najprawdopodobniej bierze udział w zbiorowej modlitwie.

Dodatkowo ujawniono szczegóły odnośnie jednego z typów potworów dostępnych w grze. Mają one zbierać się w pewnego rodzaju roje i komunikować bez użycia mowy. Ponadto będą w stanie używać broni.

Wspomniano też o tajemniczym, ubranym w płaszcz mieszkańcu wsi, który ma przypominać handlarza z RE4. Mężczyzna będzie odpowiedzialny za sprzedaż przedmiotów Ethanowi.

Nowa odsłona Resident Evil zapowiada się coraz lepiej. Zmiana założeń wyszła serii na dobrze i jeśli gra rozwinie pomysły z „siódemki”, to będziemy mieli do czynienia z naprawdę świetnym survival-horrorem.

RE Village pojawi się na rynku w 2021 roku. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S. Dodatkowo Capcom zastanawia się nad wydaniem gry na PS4 i XOne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się