Resident Evil Village - Alcina Dimitrescu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dimitrescu z Resident Evil Village przestraszy graczy dzięki nietypowej mechanice

Lady Dimitrescu z Resident Evil Village jest wyjątkowo niebezpiecznym przeciwnikiem. Jeśli planujecie odwiedzić jej zamek, szykujcie się na ciągłe poczucie zagrożenia.

Nowy Resident zbiera wyjątkowo dużo uwagi od graczy i właściwie trudno się temu dziwić. Świeżutki horror od Capcom wygląda świetnie, a do tego może być najstraszniejszą grą tego roku. Co więcej, Village może nas straszyć w wyjątkowo ciekawy sposób.

Jak zapewne wiecie, jednym z głównych przeciwników Ethana Wintersa jest Lady Alcina Dimtirescu. Wielka potworzyca stała się ulubienicą graczy, jednak jeśli już zagramy w Resident Evil Village, nasza sympatia do niej może szybko się ulotnić.

Nowe materiały z gry zdradzają, że Lady Dimitrescu przypomina nieco Mr. X z Resident Evil 2. Jeśli już wkroczymy do jej zamku, będzie ona na nas polować. Oznacza to, że gracze będą odczuwać ciągłe poczucie zagrożenia i nie ma mowy o chwili wytchnienia.

Na filmach z rozgrywki widzimy, że w odróżnieniu od Mr. X, Dimitrescu nie przeszkadzają małe drzwi i wąskie przejścia. Ucieczka przed nią nie będzie więc łatwa, choć monstrum porusza się dość powoli. Niemniej zdecydowanie jest to bardzo dobry sposób na straszenie graczy.

Przy okazji postać nie pojawia się tylko w oskryptowanych momentach. Według doniesień, patroluje ona swój zamek właściwie bez ustanku. O ile nie wiemy, czy sekcja w zamku wampirów jest długa, tak z pewnością będzie ona dość intensywna. Mało który horror korzysta z takiego rozwiązania.

Poniżej znajdziecie wycinki rozgrywki, w których pojawia się słynna Alcina.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się