Resident Evil 7 – twórcy o braku trybu online i kolejnej aktualizacji dema

Resident Evil 7 – twórcy o braku trybu online i kolejnej aktualizacji dema
Newsy PC PS4 XOne

Mamy poznać inne aspekty gry.

Jeśli zastanawialiście się, czy nadchodzący Resident Evil 7 uraczy nas jakąkolwiek formą gry sieciowej, mamy dla Was jasną odpowiedź, której udzielił w rozmowie z YugaTech producent Masachika Kawata.

– Resident Evil 7 nie wspiera żadnych trybów online. Dla przykładu, w Resident Evil 5 skupiliśmy się na kooperacyjnej zabawie sieciowej, co zostało bardzo dobrze przyjęte. Lecz kluczem Resident Evil 7 jest horror, więc od samego początku założyliśmy, że tylko granie w samotności da nam najlepsze doświadczenia w tym gatunku – podkreśla Kawata.

Producent wspomniał również, że chciałby, by demo Resident Evil 7 pojawiło się również na innych platformach (teraz jest dostępne jedynie na PS4), lecz poza wyrażeniem samego pragnienia, nie usłyszeliśmy żadnej obietnicy. Posiadacze konsoli od Sony mogą natomiast liczyć na kolejną aktualizację wersji demonstracyjnej. – Planujemy zaktualizować demo na PSN, żeby gracze mogli poznać inne aspekty gry. Nie ustaliliśmy jeszcze daty update’u, lecz na pewno nastąpi to przed premierą Resident Evil 7 – mówi producent Masachika Kawata.

Przypominamy, że na siódmą odsłonę słynnej serii musimy poczekać do 24 stycznia 2017 roku. Tytuł pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Demo Resident Evil 7 – oto 9 zmian, które dostaliśmy po aktualizacji wersji demonstracyjnej

Pierwszą aktualizację do demo Resident Evil 7 dostaliśmy 15 września. Deweloper poinformował wówczas, że od tego dnia wersję demonstracyjną może pobierać każdy użytkownik PlayStation 4, a nie jedynie ten, który posiada aktywny abonament PS Plus.

Zapewne jeszcze bardziej rozszerzy to bazę graczy, którzy pobiorą plik. Capcom zdradził, że dotychczas demo Resident Evil 7 zostało ściągnięte przez ponad 3 miliony osób na całym świecie.

Wracając jednak do aktualizacji dema. Update nosi nazwę Zmierzch i po jego wgraniu możemy zaobserwować kilka zmian w rozgrywce, z nowym obszarem do zbadania i piorunującym zakończeniem jako najważniejszymi atrakcjami. Zaczynamy jednak od początku:

Aktualizacja demo Resident Evil 7 – co się zmieniło?

1. Pierwszą zmianą jest portret nad kominkiem w pomieszczeniu początkowym. Został on odświeżony i przedstawia teraz rodzinę Baker ze zwiastuna, który został wczoraj ujawniony przez Capcom (przypominamy na samym końcu newsa).

2. Zaraz na początku demo, po prawej stronie były zamknięte drzwi. Nadal nie możemy ich otworzyć, lecz nowością jest pleśń wokół nich oraz cichy dźwięk, który usłyszymy stojąc przy klamce kilka sekund. Jeśli przyczaimy się dłużej, usłyszymy coś jakby grzechotkę.

3. Podczas wchodzenia na poddasze usłyszymy głośny rumor. Po dotarciu na strych okazuje się, że jedna ze ścian runęła, dając nam dostęp do nowego obszaru. Jeśli chcecie go zobaczyć, zapraszamy na filmik nagrany przez YouTube’ra skrywającego się za nickiem Cycu1. Materiał pokazuje również wszystkie dalsze nowości, które wymieniamy w kolejnych podpunktach. Pamiętajcie jednak, że tutaj rozpoczyna się zabawa, zatem kto nie chce przyjąć na klatę jednego wielkiego spoilera, powinien odpuścić sobie dalsze czytanie i oglądanie.

4. Na stoliku znajdziemy nowy klucz, który jednak nie jest na razie użyteczny. Kto wie, być może wykorzystamy go po kolejnej, ewentualnej aktualizacji demo Resident Evil 7?

5. Pod łóżkiem znajdziecie amunicję do pistoletu.

6. Obok telewizorów leży nowy przedmiot – ręka manekina. Nie wiadomo jednak, do czego można go użyć (może ktoś z Was znajdzie zastosowanie?).

7. Nowa lokacja skrywa również nowy napis na ścianie: Zamordowano pięciu gości, lecz nie wiadomo, gdzie. Nic nie wskazuje ich nagrobków.

8. Nowa rozmowa telefoniczna:

Znalazłeś to, czego szukałeś?

Kto mówi? I co tu się kurwa wyprawia?

Ale o co chodzi? Wygląda, że wszystko jest w porządku. Pamiętaj, wszystkie drzwi da się otworzyć. Inaczej nie byłyby drzwiami. Jednak niektóre muszą na razie pozostać zamknięte.

9. Nowe zakończenie, które zobaczycie na powyższym materiale!

Jak zatem widać, jest po co wracać do mrocznej posiadłości i jeszcze raz odpalić demo Resident Evil 7. Jeśli znajdziecie jeszcze jakieś nowości po aktualizacji, dajcie znać w komentarzach!

Specjalne demo Resident Evil 7 na PlayStation VR również dla Europy!

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony debiutują na rynku 13 października i jak pisaliśmy już wcześniej, w pudełku z zestawem znajdziemy również płytę z wersjami demo. Gracze ze Stanów Zjednoczonych będą mieli do wyboru 18 dem, podczas gdy w Europie taka płytka zaoferuje jedynie 8 wersji próbnych.

Sony wspominało jednak, że postara się w późniejszym czasie udostępnić Europejczykom więcej dem do pobrania poprzez PS Store. Jak pisaliśmy już na początku października, pierwszą z takich gier będzie demo Resident Evil 7 Biohazard: Kitchen, którego nie dostaniemy na płycie.

Taką informację przekazano za pośrednictwem oficjalnego profilu serii w serwisie Twitter. Kuchenne rewolucje z Resident Evil rozpoczniemy w dniu premiery PlayStation VR, czyli 13 października. Poniżej wrzucamy również teaser strachu, który nas czeka po uruchomieniu dema.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie