Resident Evil 7 – trzy nowe przerażające screeny

Resident Evil 7 – trzy nowe przerażające screeny
Newsy PC PS4 XOne

Capcom wie jak podsycić atmosferę przed premierą.

Do sieci trafiły całkiem nowe screeny z nadchodzącego Resident Evil 7. Trzeba przyznać, że budują one niesamowitą atmosferę grozy. Zwłaszcza jeśli mówimy o screenie z trzema postaciami przy stole z wnętrznościami. Czy to są już zombie lub inne stwory? A może jeszcze ludzie? Trudno jednoznacznie stwierdzić.

Dla przypomnienia dodamy, że premiera gry Resident Evil 7 ma mieć miejsce 24 stycznia. My już nie możemy się doczekać, zwłaszcza po tym, co pokazało wydane kilka tygodni temu demo. A Wy?

Resident Evil 7 – fabuła, założenia rozgrywki i sporo brutalnych scen

Capcom stara się nie podawać zbyt wielu informacji odnośnie Resident Evil 7, serwując zagadkowe zwiastuny czy demo, które nie ma nic wspólnego z pełną wersją gry. W sieci wylądowało jednak trochę konkretów na temat produkcji, dzięki czemu poznaliśmy imię głównego bohatera, ogólny zarys fabuły oraz niektóre typy broni występujących w grze.

Wszystko mogliśmy przeczytać we wpisie poświęconym nadchodzącej siódemce umieszczonym na stronie Entertainment Software Rating Board, czyli amerykańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo. Mogliśmy, ponieważ karta tytułu została usunięta, lecz w sieci można odnaleźć PrtSc, którego treść tłumaczymy poniżej.

Kto oczywiście nie chce robić sobie spoilerów, niech odpuści sobie dalsze czytanie i wszystko odkryje osobiście w dniu premiery Resident Evil 7. Gra pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dopiero w przyszłym roku, 24 stycznia.

Co ESRB pisze o Resident Evil 7?

Jest to gra z gatunku survival-horror, w której gracz wciela się w rolę Ethana [red. to osoba wspomniana w ostatnim zwiastunie, który przypominamy poniżej], człowieka szukającego zaginionej żony w opuszczonej rezydencji. Z perspektywy pierwszej osoby, grzcze będą eksplorować otoczenie oraz używać pistoletów, strzelby, miotacza ognia, materiałów wybuchowych i piły łańcuchowej, by zabić zmutowane kreatury. Walce towarzyszą realistyczne wystrzały, okrzyki bólu oraz obfite efekty bryzgającej krwi. Podczas postępów w historii oraz w scenkach przerywnikowych natkniemy się na intensywną przemoc: ramię obcięte piłą łańcuchową, nogę amputowaną łopatą czy twarz, w którą wbito wspomniane narzędzie. Niektóre sceny pokazują rozczłonkowane ciała z wyprutymi wnętrznościami. W dialogach usłyszymy słowa „f**k” oraz „sh*t”.

Jak nie trudno się domyślić po takim opisie, Resident Evil 7 będzie grą tylko dla dorosłych.

Resident Evil 7 – nowy zwiastun to jedna wielka tajemnica

Szczegółów o Resident Evil 7 wciąż mamy niewiele i jak wiadomo już od dawna, nawet dostępne w PS Store demo gry na PlayStation 4 nie prezentuje fragmentu rozgrywki oraz bohaterów, których znajdziemy w ostatecznej produkcji. Pewne w zasadzie jest to, że akcję siódemki będziemy obserwować z oczu postaci, co jest główną nowością w serii.

W takiej właśnie pierwszoosobowej perspektywie przedstawiono najnowszy zwiastun Resident Evil 7, ujawniony z okazji targów Gamescom 2016. Wszystko zostało ukazane z oczu dziewczyny, nagrywającej wiadomość (zapewne ostatnią) dla mężczyzny o imieniu Ethan. Jest ona ścigana przez postać z latarnią w ręku po systemie podziemnych korytarzy.

Nie wiadomo, czy uciekająca dziewczyna będzie bohaterką Resident Evil 7 i czy w ogóle przeżyła spotkanie z poniższego trailera. Nadal czekamy na jakieś konkrety dotyczące fabuły nadchodzącej odsłony. Przypominamy, że premiera gry została zaplanowana na 24 stycznia przyszłego roku. Platformy docelowe to standardowa w obecnych czasach trójca: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Resident Evil 7 – pierwsze spojrzenie na przedmioty uzdrawiające

Nadchodzący Resident Evil 7 – choć będzie zawierał sporo nowości jak widok z oczu postaci – ma być według dewelopera powrotem do starych czasów, jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki. Wersja demo tytułu, która obecnie jest do pobrania w PS Store, jest całkowicie oderwana od tego, co zobaczymy w ostatecznym produkcie, zatem nie ma co na jej podstawie wyciągać wniosków na tematsiódemki.

Póki co Capcom oszczędnie dzieli się szczegółami dotyczącymi Resident Evil 7. Jedną ciekawostkę jednak wygrzebaliśmy na forum NeoGAF – pojawiła się tam graficzka przedstawiająca przedmioty uzdrawiające, z jakich mamy korzystać w Resident Evil 7. Deweloper rozesłał ją osobom, które należą do programu Resident Evil Ambassador.

Jak możecie zobaczyć na obrazku poniżej, będą uzdrawiające ziółka, które znamy z pierwszych odsłon kultowej serii. Zastanawiająca jest jednak moneta położona tuż obok nich. Jak sądzicie, co może oznaczać ten pieniążek?

Resident Evil 7
Resident Evil 7
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie