Resident Evil 7 niczym klasyczny horror. Zobacz genialnego moda

0 komentarzy

Resident Evil 7 zyskał bardzo ciekawą modyfikację. Fan gry sprawił, że słynny horror wygląda jak klasyczny tytuł sprzed dwóch dekad.

Era klasycznych survival horrorów już przeminęła. Statyczna kamera niemal całkowicie zniknęła z dzisiejszych straszaków i jedynie nadchodzące The Medium próbuje częściowo przywrócić staroszkolne rozwiązanie do życia.

Seria Resident Evil również całkowicie zmieniła perspektywę (i to parokrotnie) i od 7 części dane nam jest obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby. Nie każdemu się to spodobało, ale od czego mamy mody?

Jeden z fanów gry postanowił przywrócić jej klasyczny klimat przy pomocy prostej modyfikacji. Zmienia ona perspektywę na TPP, a do tego kamera staje się w pełni statyczna. Efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej.

Trzeba przyznać, że efekt starań modera i tak jest całkiem imponujący. O ile animacje działają i wyglądają niezbyt dobrze, tak czuć tutaj klimat klasycznych horrorów sprzed dwudziestu lat.

Do osiągnięcia powyższego rezultatu niezbędne jest pobranie moda Third-Person OTS Script. Znajdziecie go w tym miejscu, a instrukcja instalacji jest w pliku readme w folderze modyfikacji.

Niestety, zablokowanie kąta kamery wymaga trochę grzebania w plikach gry i samego moda. Jeśli nie boicie się wielu linijek kodu i zabawy metodą prób i błędów, to możecie spróbować swoich sił w przywróceniu Resident Evil 7 klasycznego ducha.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się