Odświeżony Resident Evil 4 z premierą w lutym, ale ten od fanów

resident evil 4 hd project
PC

Capcom wciąż milczy na temat (niemal pewnego) remake’u Resident Evil 4. Fani wzięli więc się do roboty, aby odświeżyć kultową grę na swój własny sposób.

RE4 HD Project zapowiada się naprawdę nieźle. Znamy jego datę premiery.

Mod graficzny do Resident Evil 4 coraz bliżej

Capcom rzekomo pracuje w pocie czoła nad kolejnym remakiem. Tym razem chodzi o uwielbianą przez fanów “czwórkę”, która w pewien sposób na nowo zdefiniowała serię. Problem w tym, że nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia istnienia gry, więc nie powinniśmy też popadać w przesadny “hype”.

Niemniej fani zakasali rękawy i od dłuższego czasu pracują nad projektem Resident Evil 4 HD Project. Mod poprawia grafikę gry, ale w jaki sposób! Rzućcie okiem na najnowszy gameplay z ostatniej wersji. Wygląda to naprawdę fantastycznie i miejscami wydaje się zakrawać na remake, a przynajmniej jeżeli chodzi o tekstury i dodatkowe efekty.

Twórcy pochwalili się, że o efekcie ich prac przekonamy się już 2 lutego 2022 roku, gdy nastąpi oficjalna premiera ostatecznej wersji. Oczywiście niecierpliwi mogą już teraz pobierać nieukończoną wersję modyfikacji. Twórcy bardzo chcą do lutego naprawić bugi graficzne i takie, które kompletnie psują lub uniemożliwiają rozgrywkę. Wprowadzą cutscenki w wysokiej rozdzielczości i dodadzą kolejne efekty. O całej liście zmian przeczytacie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie