Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Resident Evil 3.5: Revival – ambitny remake od fana serii

Fanowski projekt Resident Evil 3.5 Revival próbuje przywrócić pierwotną wizję Capcom na RE4. Fan zaprezentował efekty swojej pracy.

Resident Evil 4 jest uwielbiane przez graczy, ale mogło wyglądać zupełnie inaczej. Pierwotna wizja Capcomu prezentowała nieco inny pomysł na rozgrywkę, która została zaprezentowana na różnych konferencjach przed ostateczną premierą RE4. Te nieukończone, odrzucone wizje są znane fanom uniwersum jako Resident Evil 3.5.

Fani serii wielokrotnie podchodzili do odtworzenia wspomnianych wyżej prototypów na silniku RE4, jednak praktycznie za każdym razem takowe projekty były zamykane przez Capcom.

Najbardziej oddani miłośnicy Resident Evil są jednak bardzo zawzięci i aktualnie powstaje kolejny mod mający wskrzeszać dawne wizje na przygodę Leona. W sieci pojawił się pokaz Resident Evil 3.5: Revival.

Revival ewidentnie potrzebuje jeszcze sporo szlifu i nie ma w tym nic dziwnego, wszak znajduje się on w bardzo wczesnym stadium produkcji. Nie wiadomo kiedy modyfikacja zostanie ukończona, o ile w ogóle projekt doczeka się finalnego wydania.

Jeśli Capcom odkryje istnienie modyfikacji, to najpewniej odezwie się do twórców i zażąda wstrzymania prac oraz całkowitego usunięcia projektu. Cóż, wydawca ma do tego pełne prawo.

Istnieje jednak cień szansy na to, że prototypowe pomysły z wczesnych wersji Resident Evil 4 pojawią się w powstającym, oficjalnym remake’u produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się