Chcecie więcej historii z Resident Evil? Nowy mod ma rozszerzyć uniwersum

Resident Evil doczeka się kolejnych remake'ów. Co następne?
PC

Resident Evil to nie tylko gry wideo, ale też filmy i książki. Grupa moderów zainspirowała się serią nowel i to właśnie na nich oparła swojego nowego moda.

Jeżeli jesteście fanami marki Resident Evil, z pewnością docenicie starania grupy REVisited.

Resident Evil z modem opartym na książkach

Seria klasycznych horrorów od Capcomu przez wiele lat swojego istnienia znacznie się rozwinęła. Deweloperzy wielokrotnie eksplorowali nowe kierunku i pomysły, ale nie tylko oni. Fani z pewnością znają serię filmów z aktorami, filmy animowane oraz książki. Seria nowel od S.D. Perry’ego jest jedną z ciekawszych w tym uniwersum.

Być może właśnie dlatego grupa moderów REVisited zdecydowała się na przeniesienie znanej z kart powieści do gry wideo. W formie moda do Resident Evil 2, który łączyć ma klasyczną rozgrywkę z zupełnie nową historią.

Resident Evil REvisited to twór w pełni oparty na wspomnianych wyżej książkach. Jak informuje Residence of Evil, Gracze wcielą się w Victora Dariusa, pracownika korporacji Umbrella, który został wysłany do rezydencji Spencera, aby zdobyć ważne dane. Po drodze spotyka on jednak zombie, przez co zmuszony jest schronić się w hotelu w górach Arklay. Rozwinięcie lore pełną gębą!

Twórcy obiecują nowe rodzaje przeciwników i sporo ciekawych lokacji oraz powrót do tych znanych już fanom. Do tego klasyka – akcja, strach i nowe zagadki oraz postacie NPC, których wcześniej niedane było nam spotkać. Powyżej możecie obejrzeć nowy zwiastun moda, a twórcy zapowiadają wersję demo, która ukaże się… kiedyś. Jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie