Ruszyły zapisy na testy Regiments. Legendarne studio powraca z nową grą

Regiments od MicroProse na Steam
PC

MicroProse to legenda branży specjalizująca się w strategiach. Teraz powracają jako wydawcy nowego tytułu – Regiments. Ruszają testy!

O powrocie dewelopera wiemy już od jakiegoś czasu, ale niedługo będziemy mogli sami przekonać się, jaki będą tego skutki.

Regiments od MicroProse

Kojarzycie Sida Meiera? To jeden z pionierów elektronicznej rozrywki, który w latach 80. powołał do życia MicroProse. Legenda branży powraca, ale tym razem bez uznanego projektanta na pokładzie. Niemniej i tak jest na co czekać, zważywszy na dotychczasowy dorobek studia.

MicroProse znane jest m.in. z serii Sid Meier’s Civilization, X-COM czy Gunship. W maju poprzedniego roku pisaliśmy o wskrzeszeniu dewelopera, który na start zapowiedział nowe gry. Tym razem znów mamy do czynienia z niezwykle ciekawie zapowiadającą się pozycją – Regiments.

Jest rok 1989 i płomienie nowej wojny rozgorzały na dobre. Tysiące mil kwadratowych niemieckiego krajobrazu stanie się sceną dla zaciętych bitew pomiędzy najlepszymi siłami, jakie NATO i Układ Warszawski mają do zaoferowania.

Opis gry na Steam

Będzie to strategia czasu rzeczywistego (czyli, patrząc na dorobek MicroProse, o jakoś raczej nie ma się co martwić) osadzona w trakcie Zimnej Wojny. Twórcy podkreślają, że przyjdzie nam planować taktykę i wcielać ją w życie w olbrzymiej skali. Nie jesteśmy przecież sierżantami na polu bitwy, więc nie ma potrzeby rozkazywania każdej pojedynczej jednostce. Zamiast tego dostaniemy wiele możliwości taktycznych, w tym naloty, wsparcie, przywoływanie posiłków.

Jeżeli połączenie słów RTS, MicroProse i Zimna Wojna brzmi dla Was ciekawie – ruszają zapisy na testy gry. Wystarczy udać się na kartę Steam i wyrazić chęć wzięcia udziału.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie