Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

MicroProse oficjalnie powraca. Legendarny deweloper zapowiada trzy nowe gry

Świetna wiadomość dla starszych graczy, którzy pamiętają gry od MicroProse z początku lat 90. Firma powraca i od razu przedstawia, nad czym pracuje. 

MicroProse powraca! Firma znana starszym graczom z produkcji strategicznych oraz symulacyjnych zajmie się ponownie tymi samymi gatunkami jako wydawca oraz twórca. Poznaliśmy trzy nowe gry, które powstają pod skrzydłami tego niegdyś wielkiego dewelopera. Są to kolejno: Task Force Admiral, Second Front oraz Sea Power: Naval Combat in the Missile Age.

Task Force Admiral to gra dla jednego gracza, w której wcielamy się w dowódcę US Navy. Jako główny dowodzący masz za zadanie zniszczyć wrogie siły morskie i uniemożliwić przeciwnikowi, japońskiej marynarce wojennej, osiągnięcie jego celów. Do dyspozycji mamy mieć najbardziej przerażającą broń do walki morskiej znaną człowiekowi w 1942 roku.

Second Front jest natomiast taktyczną grą turową osadzoną w realiach II wojny światowej. Na karcie produktu czytamy, że jest to projekt zrodzony z pasji i doświadczenia twórców realistycznych i głębokich taktycznych gier planszowych. Deweloper obiecuje, że Second Front będzie o wiele głębszy niż przeciętny klon X-Com, z kompetentną sztuczną inteligencją i potężnym edytorem do tworzenia scenariuszy i kampanii.

Wreszcie, Sea Power: Naval Combat in the Missile Age jest nowoczesną symulacją wojennej walki morskiej. Po wybuchu działań wojennych w Europie Środkowej, trwa walka sił Marynarki Wojennej USA z radzieckim bombowcem i okrętami podwodnymi w niebezpiecznej misji wzmocnienia NATO w Europie. Tymczasem w Zatoce Perskiej konflikt między Iranem a Irakiem może doprowadzić do większej konfrontacji między supermocarstwami, ponieważ obie strony wdzierają się na neutralne szlaki handlowe. Na Morzu Norweskim przeważająca liczebnie radziecka siła rzuca wyzwanie potędze olbrzymiej amfibii amerykańskiej marynarki wojennej zmierzającej do okupowanej Norwegii…

Szykuje się zatem prawdziwa gratka dla fanów gier strategiczno-symulacyjnych!Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się