Red Dead Redemption Remastered podobno powstaje - John Marston

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Remaster Red Dead Redemption rzekomo w planach, ale pod jednym warunkiem

Przecieki wskazują, że Rockstar Games rozważa wydanie Red Dead Redemption Remastered. Wszystko zależy od sprzedaży innych odświeżeń.

Wczoraj pisaliśmy o doniesieniach mówiących, że GTA Remastered Trilogy to już właściwie pewniak. Fakt powstawanie odświeżonych odsłon GTA jak najbardziej cieszy, choć informacje o wyciekłych projektach wciąż są dość ograniczone.

Co ciekawe, to nie jedyne wspomniane przez serwis Kotaku remastery, które mają być planowane przez Rockstar. Raport portalu wspomina też, że firma ma rozważać wydanie Red Dead Redemption Remastered lub bliźniaczego projektu.

Powstanie takiego tworu to jednak żaden pewnik. Według doniesień, rozpoczęcie prac zależy od sprzedaży odnowionych gier GTA. Biorąc pod uwagę popularność marki, raczej bym się tym nie przejmował. Jeśli to wyniki finansowe mają zaważyć o kolejnych remasterach, według mnie odnowienie kolejnych gier jest kwestią czasu. Oczywiście o ile przeciek się potwierdzi.

W przypadku Red Dead Redemption nie spodziewałbym się jednak zwykłego remastera. Pamiętajmy, że sporą część świata gry i zasobów odtworzono już na potrzeby Red Dead Redemption 2. Rzecz jasna pełnoprawny remake i tak wymagałby sporo pracy, ale taki bieg wydarzeń jest jak najbardziej prawdopodobny. Z drugiej strony trzeba mieć też na uwadze, że marka Red Dead Redemption jest dużo mniej rozpoznawalna od Grand Theft Auto. Zobaczymy, co takiego szykuje Rockstar Games.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się