Odświeżone Red Dead Redemption też na Switchu? Gracze się niepokoją

Red Dead Redemption Remake wyjdzie też na Switchu? Gracze się boją
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

Wedle najnowszych informacji, odświeżone Red Dead Redemption może ukazać się na Nintendo Switch. Radzę jednak traktować te pogłoski z gigantycznym dystansem.

Dziś rano pisaliśmy o tym, że odświeżenie Red Dead Redemption jest już niemal pewne. No dobra, wszystko może się zdarzyć, więc lepiej zachować zimną krew, ale coś musi być na rzeczy. Rockstar Games zdecydował się przecież na aktualizację swojej strony internetowej. W jej danych odnaleziono nowe logo gry i jej nazwę kodową. Wraz z poprzednimi przeciekami sugeruje to, że zapowiedź powinna nastąpić dosłownie na dniach.

Dużo mówiło się o tym, czego w ogóle mamy się spodziewać. Jedni sugerowali, że to jedynie remaster, a inni podkreślali, iż będzie to pełnoprawny remake i to na silniku “dwójki”. Raczej nie dostaniemy trybu Online, ale sporo przecieków wskazywało na obecność dodatku Undead Nightmare. Nie wiemy też, na jakie platformy wyjdzie gra – czy tylko na PS5, Xbox Series X/S i PC? Otóż nie, bo może wyjść też na… Switcha! Zaraz, co?!

Red Dead Redemption na Nintendo Switch? Nie szalejmy!

Informator Tez2, który wcześniej podzielił się zmiana na stronie internetowej Rockstara, szybko dorzucił kolejne ciekawe odkrycia. Otóż firma zaktualizowała witrynę tak, aby spełniała dzisiejsze standardy, co wcześniej spotkało m.in. stronę dotyczącą GTA V i Online. Wraz z ostatnimi plotkami sugeruje to, że RDR doczeka się odświeżenia, skoro Rockstar nagle “przypomniał sobie” o grze.

Ponadto Rockstar dołączył RDR1 do listy rankingowej nowoczesnych modułów strony. Oryginalna strona RDR1 nie używa tych modułów. Sugeruje to, że strona została zaktualizowana. PS3, Xbox 360 i Switch zostały dodane jako przyciski platformowe (CTA). Poniżej znajduje się podgląd (nie wskazuje na dostępność platformy).

– czytamy na Twitterze Tez2

Zaznaczone wyżej zmiany dotyczyć mają strony ściśle powiązanej z Red Dead Redemption. Katastrofalne GTA The Trilogy zostało wydane też na Switcha – być może Rockstar aktualizuje również coś w związku z tą grą albo RDR również doczeka się wersji na konsolkę Nintendo. Tak uważają fani na Reddicie, ale szczerze mówiąc, to bardzo daleko idące sugestie. Tez2 sam podkreśla, że nowe przyciski w żadnym razie nie są sugestiami dotyczącymi platform, na jakie trafi gra. Poza tym, po co Rockstar miałby dodawać (lub zachować) przycisk platform PS3 czy Xbox 360, skoro wyszły one z mody i użytku już lata temu?

Spokojnie, nie ma sensu za bardzo się przejmować

Gracze oczywiście obawiają się “powtórzenia sytuacji z GTA The Trilogy”. Cześć z nich uważa, że odświeżenie RDR może być tak naprawdę zwykłym remasterem. Część śmieje się, że “wszyscy liczyli na remake, a dostaną demake”. Aby więc uspokoić Was wszystkich, którzy również mogą trafić w necie na informacje o tym, że gra dostanie port na Switcha, trzeba wyjaśnić parę kwestii.

Wspomniane przyciski wyboru platformy mogą być jedynie placeholderami. Może to też być wskazanie na wszystkie platformy, na jakich dostępne są gry Rockstara. Jeżeli jednak RDR faktycznie może zadebiutować na Switchu (w co ekstremalnie wątpię), być może mówimy o wersji “chmurowej”? No i nie zapominajmy, że w kodzie Red Dead Redemption 2 w wersji na PC są ikony przycisków z Pro Controllera do Switcha. Wszystko dlatego, że gra po prostu wspiera tego pada i pozwala na nim grać na komputerach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie