Rockstar rozpoczyna prace nad nową grą. Chodzi o Red Dead Redemption 3?

Red Dead Redemption - John Marston
Newsy

Studio Rockstar Los Angeles ogłosiło casting poszukujący scenarzystów i innych osób do pracy nad tajemniczym projektem. Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to najpewniej sprawa dotyczy nowej gry. Nad czym pracuje studio i czy będzie to kontynuacja którejś z uznanych marek? Mówi się, że może to być kolejna odsłona serii Red Dead Redemption lub Bully. Na co stawiacie?

Red Dead Redemption 3 nadchodzi?

Ogłoszenia o pracę u deweloperów gier to zawsze kopalnia informacji na temat nadchodzących projektów. Niestety, w tym wypadku więcej plotek i przypuszczeń, niż faktycznych doniesień. Mowa bowiem o nieznanym projekcie, nad którym ma pracować studio Rockstar Los Angeles. Wychodzi na to, że mowa o grze w doprawdy wczesnej fazie projektowania. Ta nie jest jeszcze na etapie produkcyjnym, a wśród poszukiwanych osób znajdują się m.in. scenarzyści.

Czy chodzi o Red Dead Redemption 3? Całkiem możliwe, choć według niektórych może to być (wreszcie!) mocno wyczekiwana odsłona gry Bully, czyli przez wielu niesłusznie zapomnianego diamenciku ze stajni Rockstar. Jednym ze scenariuszy jest ten, że studio ma rozpocząć pierwszą fazę projektowania gry, a po wydaniu GTA VI wszystkie siły zostaną przekierowane do nowego projektu.

Mało prawdopodobne jest, aby deweloperzy mieli pracować nad nową marką. Nie dziwi zatem fakt, że najwięcej osób stawia na kontynuację jednej z wydanych już serii. Na żadną z nich nie jest za wcześnie, tym bardziej że produkcja i tak potrwa dobrych kilka lat. Oznacza to, że plotki na temat prac zespołu z Los Angeles będziemy otrzymywać jeszcze przez długi czas. Tak, jak ma to miejsce w przypadku nowego GTA.

Jak uważacie, która z gier Rockstara zasłużyła na kontynuację?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie