GTA VI rzekomo „zabiło” remake Red Dead Redemption, ale Rockstar może wrócić do projektu

GTA VI to Fireball? Jest taka szansa, choć może to być również nowy tenis
Newsy PC PS5 Xbox Series

GTA VI oficjalnie powstaje, ale do teraz nie ujrzeliśmy ani jednego oficjalnego materiału z gry. Wygląda jednak na to, że Rockstar Games poświęca temu tytułowi prawie wszystkie swoje siły.

Niedawno informowaliśmy o doniesieniach wskazujących, że remake Red Dead Redemption i mniej zaawansowane odświeżenie GTA IV zostały anulowane lub odsunięte w czasie przez Rockstar Games. Spekulowano, że to efekt kiepskich ocen GTA The Trilogy The Definitive Edition, ale rzeczywistość może być nieco inna. Źródła serwisu Kotaku częściowo potwierdzają wieści, lecz dodają też, że Rockstar chce skupić jak najwięcej zasobów i energii na swojej kolejnej ogromnej grze, czyli oczywiście Grand Theft Auto VI. Oceny odświeżonej trylogii mogą nie mieć więc nic do rzeczy.

Co więcej, Kotaku informuje, że powstanie odnowionych wersji Red Dead Redemption i GTA IV nie jest jeszcze całkowicie wykluczone. Możliwe, że Rockstar powróci do nich po dostarczeniu graczom GTA VI, choć oczywiście nie jest to nic pewnego.

Przypominam, że na ten moment nie wiemy w jakim stadium produkcji znajdowały się nowe wersje GTA IV i Red Dead Redemption. Na dobrą sprawę nie ma nawet pewności, że rozpoczęto nad nimi jakiekolwiek bardziej zaawansowane prace.

GTA VI nadal powstaje i nie potwierdzono, kiedy zadebiutuje. Spekuluje się, że gra trafi na rynek w 2024 lub 2025 roku, ale na razie są to jedynie domysły. Rockstar Games nie odniosło się oficjalnie do kwestii daty premiery.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie