Kuba Rozpruwacz w Red Dead Redemption 2? Fanowski zwiastun przeraża i imponuje

Red Dead Redemption 2 z Kubą Rozpruwaczem wygląda przerażająco
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Co by było, gdyby Kuba Rozpruwacz trafił do świata Red Dead Redemption 2? Z pewnością byłoby krwawo i przerażająco. Tak właśnie wygląda fanowski zwiastun DLC.

Rockstar Games już dawno olało RDR2. Hitowa gra będąca w zasadzie najbardziej kompleksowym symulatorem życia na Dzikim Zachodzie nie doczekała się żadnego DLC, a jedynie aktualizacji do trybu Online. To mało, choć sam tytuł w pewien sposób, bo deweloperzy wolą się skupić na GTA VI. Szanuję, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że Red Dead Redemption 2 po prostu potrzebuje czegoś jeszcze. Dla wielu fanów to po prostu zbyt wspaniała gra, aby zakończyła się tak po prostu, bez dodatkowych fanfarów.

Red Dead Redemption 2 z fanowskim zwiastunem DLC

Oczywiście nie oznacza to, że twórcy nie planują wydać kiedyś trzeciej części. Tak się może stać, ale co z tego, skoro czekać zapewne trzeba wiele lat? Na szczęście zawsze są utalentowani fani, którzy chętnie użyczą swoich umiejętności, aby pokazać nam “co by było, gdyby”. Tym razem jeden z entuzjastów tytuły Rockstara wziął się na wyobrażenie DLC z Kubą Rozpruwaczem.

Ten film jest odtworzeniem trailera Assassin’s Creed Syndicate DLC Jack the Ripper; każdy fragment materiału został zrobiony w Red Dead Redemption 2 w Saint Denis za pomocą moda kamery kinowej. Jest to całkowicie fikcyjny film stworzony przez fanów, a nie prawdziwy zwiastun DLC od Rockstar Games.

– zaznacza w opisie filmu twórca

Jak na wysiłek fana – jest wyjątkowo dobrze. Teaser wydaje się dopracowany, ale przede wszystkim ma potężny klimat. Jest mrocznie, tajemniczo i krwawo. Sam Kuba Rozpruwacz raczej nie trafiłby na Dziki Zachód, ale nic nie stoi nie przeszkodzie, aby pomyśleć o nim jako o naśladowcy jednego z najsłynniejszych morderców wszech czasów. Fani w komentarzach wydają się zachwyceni materiałem i domagają się, aby Rockstar poświęciło więcej uwagi grze z takim potencjałem. Tak się raczej nie stanie, bo podobno GTA VI jest coraz bliżej

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie