GTA VI z usuniętą zawartością z Red Dead Redemption 2. Fani mogą w końcu się doczekać

GTA VI - fani twierdzą, że Rockstar się z nimi bawi i odkryli datę premiery
Newsy PC PS5 Xbox Series

GTA VI może zaoferować niektóre mechaniki usunięte wcześniej z Red Dead Redemption 2. To świetna wiadomość dla fanów “romantycznego” podejścia.

Przy tworzeniu gier wideo ważne jest nadanie odpowiedniego priorytetu swojej pracy. Z czasem produkcji często okazuje się, że pomysłów jest za dużo, a środków lub możliwość za mało. I wtedy zaczynają się cięcia. Czasami są one delikatne, ale zwykle potrafią wpłynąć mocno na kształt ostatecznego produktu. To ani nic dziwnego, ani nic nowego, a wielkie gry spotyka to praktycznie zawsze. Red Dead Redemption 2 również pozbawiono wielu funkcji.

GTA VI z romansowaniem?

Jedna z nich dotyczyła możliwości romansowania, czyli niczego, czego twórcy z Rockstar Games wcześniej by nie eksploatowali. Nawet w San Andreas pojawiła się podobna mechanika, jednak znacznie bardziej okrojona. W RDR2 mieliśmy podobno mieć możliwość romansowania jako Arthur Morgan nie tylko z obiektem jego fascynacji, czyli Mary Linton. Nie wiemy, o kogo mogło chodzić, ale fani spekulują, że Arthur mógłby wdać się w romans z Sadie Adler (ich relacja w ostatecznej grze i tak jest co najmniej dwuznaczna), a nawet Tilly Jackson oraz innymi dziewczynami z gangu Van Der Linde. Pomysł bardzo pasowałby do i tak kompleksowej produkcji Rockstara, ale z jakichś powodów został wycięty.

Teraz jeden z dataminerów wspomniał o podobnej mechanice w GTA VI. Wielki zeszłoroczny wyciek to nie tylko wczesne materiały z gry, ale również fragmenty jej kodu. Niektórzy poszperali w tym wszystkim, a jeden z nich twierdzi na Reddicie, że Rockstar przynajmniej planuje dodać do gry dość istotny element romansów. Jak na razie wiadomo jednak tylko o możliwości romansowania między dwójką głównych bohaterów – Jasonem i Lucią. Tyle że nie będzie to wymagane.

Na liście wydarzeń pewne misje zostaną ukończone z albo chłodnym, pragmatycznym, lub romantycznym związkiem między dwiema postaciami. To mocno sugeruje, że romans między nimi nie jest wymagany, jeśli nie chcesz go z jakiegokolwiek powodu.

twierdzi dataminer

Wychodzi więc na to, że deweloperzy planują umożliwić graczom wpłynięcie na ostateczny kształt relacji między bohaterami. Co więcej, ich relacja miałaby podobno mocno przekładać się na kształt misji i głównej fabuły. Nie brzmi to jak dodatkowy element gry, a jeden z jej centralnych punktów, od którego mogłaby zależeć nasza przygoda. Niemniej, lepiej takie informacje traktować z dystansem, bo dowodów zbyt wielkich na to nie ma, a twórcy i tak mogą się zawsze rozmyślić.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie