Recenzje Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. “Prawie jak Uncharted 5”

Bez zaskoczenia, czyli…

Recenzje Uncharted: Zaginione Dziedzictwo rozsypały się po sieci i jest tak, jak można było się spodziewać – mamy bardzo dobrą produkcję!

Serwis Metacritic zebrał już 51 recenzji nowego Uncharted i średnia ocen jest naprawdę wysoka – 85/100.

Recenzenci przyznają, że dostajemy grę opartą na znanych schematach, lecz oferującą doskonałą zabawę i fabułę. Mimo że całość jest krótsza niż Uncharted 4: Kres Złodzieja, Zaginione Dziedzictwo pachnie wielkością i gdyby było nieco dłuższe, mogłoby równie dobrze nosić tytuł Uncharted 5. Twierdzi tak przynajmniej jeden z recenzentów, Andrew Reiner z Game Informer.

Samodzielny dodatek, jakim jest Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, zawiera drobne nowości w mechanice rozgrywki i stanowi świetny dowód, że seria jeszcze nie umiera i nawet bez Nathana Drake’a może sobie poradzić, skupiając się na innych postaciach uniwersum.

Jedną z najniższych ocen wystawił grze serwis IGN, który wytyka produkcji wiejące pustką otwarte duże lokacje. VideoGamer twierdzi natomiast, że to nadal to samo – taki trochę mniejszy Uncharted 4. Lecz czy to źle? Odpowiedzcie sobie sami…

Recenzje Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – wybrane oceny:

  • God is a Geek – 100/100
  • Game Informer – 90/100
  • Destructoid – 90/100
  • GameSpot – 90/100
  • PlayStation LifeStyle – 90/100
  • Polygon – 85/100
  • Guardian – 80/100
  • IGN – 75/100
  • VideoGamer – 70/100

To nie były przechwałki, samodzielny dodatek okazuje się ogromny w rozmiarach

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo pojawi się w sprzedaży 22 sierpnia (dzień później w Polsce), lecz już teraz w sieci można znaleźć informacje o tym, ile samodzielny dodatek zajmie miejsca na HDD.

Trzeba przyznać, że Naughty Dog wcale nie przesadzało mówiąc, iż nadchodzące DLC mogłoby być w zasadzie osobną grą. Przejście Zaginionego Dziedzictwa powinno nam zająć około 10 godzin, a tytuł zajmie na dysku twardym aż 44,7 GB.

To naprawdę sporo. Samo Uncharted 4: Kres Złodzieja w dniu premiery zajmowało jedynie lekko ponad 3 GB więcej.

Mamy nadzieję, że Uncharted: Zaginione Dziedzictwo utrzyma wysoką formę, do jakiej przyzwyczaił nas Nathan Drake.

Dla przypomnienia…

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo jest pierwszą samodzielną przygodą w historii serii Uncharted, której główną bohaterką jest Chloe Frazer.

Żeby odzyskać starożytny, indyjski artefakt i nie dopuścić, aby trafił w ręce okrutnego spekulanta wojennego, Chloe Frazer musi poprosić o pomoc słynną najemniczkę Nadine Ross (znaną z Uncharted 4: Kres Złodzieja).

Chloe i Nadine, przemierzając Ghaty Zachodnie w Indiach, muszą nauczyć się współpracować, aby odnaleźć artefakt, pokonać groźnych nieprzyjaciół i nie dopuścić, by cały region pogrążył się w chaosie.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo umożliwi rozgrywkę w trybie wieloosobowym i przetrwania z Uncharted 4: Kres Złodzieja. Rozgrywka wieloosobowa przez sieć na PS4 wymaga subskrypcji PlayStation Plus.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.