Pierwsze Uncharted ma dostać remake na PS5. Projekt już kiedyś powstawał

Uncharted ma dostać remake na PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Naughty Dog ma obecnie pracować nad remake’iem Uncharted na PS5. Nowa wersja ma być pełnoprawnym odświeżeniem w stylu The Last of Us Part I.

Co ciekawe, w sieci nieco zawrzało, ale pozytywnie. Gracze są spragnieni remake’u pierwszej części przygód Nathana Drake’a. Jak sami uważają, gra z 2007 roku dziś jest niemal niegrywalna i zestarzała się koszmarnie mocno.

Uncharted: Drake’s Fortune z remake’iem na PS5

Jeden z „kopaczy danych” odkrył kolejne wzmianki o remake’u Uncharted: Drake’s Fortune. Wydana oryginalnie w 2007 roku gra jest pierwszą częścią bestsellerowej serii z Nathanem Drake’iem w roli głównej. Dziś faktycznie dość mocno „kuleje”, a chętni na jej ogranie muszą zmierzyć się z wieloma archaizmami. Nic dziwnego, że Sony planowało wydać odświeżenie gry. Sepclizer na Twitterze donosi o wzmiankach o grze w plikach z The Last of Us Part II w wersji builda z 2020 roku.

Teraz jednak okazuje się, że projekt może nadal powstawać. Już przed laty pojawiały się doniesienia o możliwym pełnoprawnym remake’u, z którego ostatecznie nic nie wyszło. Wszystko dlatego, że dla Naughty Dog odświeżenie pierwszego The Last of Us było łatwiejsze, szybsze i potencjalnie bardziej opłacalne. Teraz jednak Nick Baker i John Clarke z podcastu XboxEra twierdzą, że otrzymali niezależne od siebie dowody od różnych źródeł, wskazujące na to, że istnieje „pitch deck” (czyli zbiór koncepcji dotyczących projektu) Uncharted Remake.

Jednocześnie przypominają, że faktycznie taka gra była niegdyś rozważana. Dlatego też „niekoniecznie oznacza to, że dzieje się to w 100 procentach, ale to, co widzieliśmy, wydaje się wskazywać, że przynajmniej było to mocno rozważane”, jak podkreślają. Wedle plotek, jednocześnie Sony ma pracować nad remasterem pierwszego Horizon czy God of War. Niedawno potwierdzono odświeżenie Until Dawn.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie