Recenzje Resident Evil 7. Capcom spodziewa się ocen 9/10

Resident Evil 7
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Producent jest pewny wysokiej jakości Resident Evil 7.

Po wielu kiepskich odsłonach Resident Evil, które pojawiły się w ostatnich latach, Capcom tym razem jest przekonany, że nowa częśc spodoba się graczom. Niedawno wypowiedział się w tym temacie szef Capcom EMEA Antoine Molan, który powiedział, że gra będzie zbierać oceny w granicach 9/10 punktów. Jest przy tym świadomy, że znajdą się recenzenci z oceną 8/10, ale średnia i tak będzie bardzo wysoka.

Póki co, gra zapowiada się bardzo interesująco i wygląda na solidny powrót Resident Evil w dobrej formie. Już pierwsze demo pokazało, że gra ma potencjał. Nie pozostaje nic innego jak czekać do 24 stycznia, kiedy to produkcja pojawi się na PC, PS4 oraz XOne.

Capcom wskrzesza klasyczne serie?

Już w przyszłym roku ukaże się bijatyka Marvel vs. Capcom: Infinite, ale premiera tej produkcji to podobno tylko jeden z kilku powrotów legend które szykuje japoński deweloper. Poprzednia część z serii Marvel vs. Capcom zaliczyła swój debiut w 2012 roku, ale była jedynie zlepkiem poprzednich gier z tego cyklu. Poza nowymi premierami dużych tytułów, Capcom ma w planach wskrzesić serie, które w ostatnich latach nie miały nowych części i w pewnym stopniu zostają nieaktywne – czytamy w informacji od wydawcy.

O jakie serie chodzi, możemy się tylko domyślać, albowiem japońska firma ma na swoim koncie sporą ilość tytułów. Na pewno nie chodzi tutaj o Resident Evil, Street Fighter, Dead Rising czy Monster Hunter, bo te cykle pozostają cały czas aktywne i są dalej rozwijane. Jednak Capcom ma w zanadrzu sporą ilość tytułów, o których nie było mowy od dobrych paru lat: Lost Planet, Dino Crisis, Okami, Darkstalkers, Bionic Commando czy Dragon’s Dogma.

Jeśli chodzi o samo Marvel vs. Capcom: Infinite, to gra będzie miała swoją premierę pod koniec 2017 roku i ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie